417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2021.12.12 - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Niedziela radości, która uświadamia, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować i przeprowadzić rekolekcje. Biskup Mazur przekazuje informację, że Papież Franciszek mianował Bp Adriana arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej. Dziękujemy za posługę w naszej diecezji i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  2. Dziękujemy Mikołajowi, wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, tym którzy pomogli przygotować kiermasz i podarunki. Do nabycia świece Caritas (15zł), opłatki i sianko na stół wigilijny, płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Klasztor w Wigrach, z kolędami i pastorałkami (10zł).
  3. Roraty w tygodniu o godz. 7.00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach, a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki MB do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
  4. W tym tygodniu: w poniedziałek Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, módlmy się w intencji Ojczyzny; od środy do soboty rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin; czwartek o godz. 18.00 Nowenna do MB. W sobotę pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier, rozpoczęcie o godz. 12.00 przy par. św. Aleksandra.
  5. Prosimy zgłaszać chorych (poza I piątkiem), których odwiedzimy przed świętami.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 100zł. Dziś ofiary na fundusz remontowy, a do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od stycznia pragniemy zaprosić naszych parafian na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, a przez Sołtysów wybrać św. Patrona na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8zł), IDZIEMY(5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia: Kalendarz ścienny z Wigier (5zł), Kalendarz Katolicki (3zł), książki: Wszystko o Bożym Narodzeniu (10zł), Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10 zł).
  9. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  10. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos na spotkania rodzinne oraz wigilijno-świąteczne. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068