417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2021.10.31 - XXXI Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Ostatnia niedziela października to Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy budowniczym tej świątyni i wszystkim, którzy o nią dbają. Dzisiaj ofiary do puszek na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI, msza o godz. 9:00, (10:30 - Maćkowa Ruda), 12:00, 18:30 (nie będzie mszy o godz. 15:00). O godz. 13.15 nabożeństwo na cmentarzu, a po nim poświęcenie pomników. Tego dnia odbędzie się kwesta na odnowienie pomnika ks. Teofila Dąbrowskiego. Mieszkańcom Żubrówki dziękujemy za sprzątanie cmentarza. Natomiast 2.XI w dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych msze św. o godz. 7:30 o 15:00 (na cmentarzu) i wieczorna o godz. 18:30 (o 18:00 wypominki za zmarłych).
  3. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Papież Franciszek ustanowił możliwość uzyskania odpustu do końca listopada.
  4. W tym tygodniu spotkanie biblijne zostało odwołane (następne 7.XII). I czwartek, I piątek miesiąca – odwiedziny chorych (ofiary na mszy na fundusz misyjny); I sobota – msza w apartamentach papieskich.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 800 zł. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy (zakończono prace przy oświetleniu kościoła, instalacji ppoż. i monitoringu, przy murach i częściowo ołtarzu królewskim oraz wymianie okien nad zakrystią, zostały do opłacenia faktury).
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu (zakończenie przed wypominkami).
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia: Kalendarz ścienny z Wigier (5zł).
  8. Rekolekcje biblijne dla każdego katolika w klasztorze. 12-14.XI. Jak być dobrym katolikiem w dobie zwątpienia i zagubienia? Zgłoszenia w recepcji (koszt 350zł, 170zł bez noclegu).
  9. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  10. Zapraszamy na Różaniec z Wypominkami od 2 listopada o 18:00. Ponieważ ciągle jeszcze otrzymujemy kartki wypominkowe to szczegółowy kalendarz z podziałem na poszczególne miejscowości podamy po 3 listopada.