2021.10.24 - XXX Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Dziś Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego, w kościele o godz. 11.45 młodzież ze Szkoły w Starym Folwarku przedstawi montaż słowno-muzyczny. Ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiaj wprowadzenie relikwii św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Dziękujemy Siostrom Terezjankom za obecność i Słowo Boże.
  2. W tym tygodniu: poniedziałek o 17:00 zapraszamy na wspólną adorację w intencji pokoju. Po mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. Tematem przewodnim będzie Synod. W niedzielę po różańcu, spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.
  3. Możemy już składać kartki na wypominki za naszych zmarłych (na ołtarzu Bożego Narodzenia), których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 26.X, prosimy mieszkańców Żubrówki Starej i Nowej.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500 zł. Za tydzień ofiary do puszek na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  5. Pielgrzymka Seniorów i Kół Różańcowych do Krasnegoboru została przełożona na wiosnę po świętach Wielkanocnych.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do zapoznania się z listem o Synodzie na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który stawia nam następujące fundamentalne pytanie: Kościół synodalny, głosząc Ewangelię, „podąża razem”. Jak owo „podążanie razem” realizuje się dzisiaj w Kościele lokalnym? Do podjęcia jakich kroków zaprasza nas Duch Święty, abyśmy wzrastali w naszym „podążaniu razem”? (DP 26).
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym (5 zł). Kalendarz ścienny z Wigier (5 zł).
  8. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek. Za tydzień z soboty na niedzielę zmiana na czas zimowy.
  9. Porządek modlitwy różańcowej.