417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2021.10.10 - XXVIII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18.00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Dzisiaj Dzień Papieski (ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”) oraz wprowadzenie relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara. Dziękujemy ks. Bartoszowi z Przemyśla za przywiezienie i Słowo Boże. Za tydzień wprowadzenie relikwii św. Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego.
  2. W tym tygodniu: czwartek Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, w sobotę kolejna pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier, rozpoczęcie o godz. 12.00 przy par. św. Aleksandra. W niedzielę po mszy o godz. 9.00 spotkanie rodziców i dzieci do I Komunii oraz konkurs dla dzieci na wykonanie własnoręcznie różańca.
  3. Możemy już składać kartki na wypominki za naszych zmarłych (na ołtarzu Bożego Narodzenia), których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 26.X, prosimy mieszkańców Żubrówki Starej i Nowej.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 800zł. Dziś ofiary na fundusz remontowy.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na październik: o poszanowanie daru życia dla każdego poczętego dziecka, o pomoc i opiekę dla potrzebujących, abyśmy w mocy Ducha Świętego potrafili z szacunkiem i miłością służyć sobie wzajemnie, przyczyniając się do budowania królestwa pokoju na świecie.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: Modlitewnik teściowych (20zł); Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym (5zł). Kalendarz ścienny z Wigier na przyszły rok (5zł). Kalendarz Rolników na 2022 rok (23zł).
  7. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  8. Porządek modlitwy różańcowej.
  9. Jeśli doświadczyłeś Boga w swoim życiu, uznajesz prawdę, że Jezus jest Twoim Panem i zastanawiasz się nad wyborem swojego powołania to ta propozycja jest dla Ciebie! Zapraszamy na spotkanie, podczas którego chcemy patrzeć na to, co jest ważne w czasie, kiedy wybieramy drogę swojego życia. Spotkanie odbędzie się 16 października (sobota) w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku. Poprowadzi je ks. Tomasz Bondzio. Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia: Wyślij e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając: imię, nazwisko, wiek, adres e-mail, parafię do 12 października 2021. Sesja skierowana jest do osób od 16 r. ż.