2021.09.12 - XXIV Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Dzisiaj dziękujemy Bogu za dar beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej. Wprowadzenie również relikwii bł. Franciszka Jordana założyciela zgromadzenia Salwatorianów, dziękujemy Prowincjałowi ks. Józefowi Figiel SDS za przybycie i słowo.
  2. W sobotę 18.IX o godz. 18:30 Msza dziękczynna za beatyfikację, którą będzie sprawował Bp Jerzy Mazur. Po Mszy koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. Dzięki pomocy i życzliwości Pana Mariusza Drapikowskiego otrzymamy relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracownia P. Mariusza wykonała relikwiarz, który zostanie umieszczony w naszej kaplicy adoracji (można złożyć ofiarę na ten cel).
  3. W tym tygodniu: wtorek Święto Podwyższenie Krzyża Świętego (błogosławieństwo krzyży i krzyżyków). Czwartek Nowenna do Matki Bożej o godz. 18:00. W sobotę piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie o g.12:00 przy kościele św. Aleksandra.
  4. Koła Różańcowe z naszej parafii na spotkaniu w Sanktuarium Krasnymborze otrzymały posłanie, aby modlić się za misjonarza z naszej diecezji, ks. Andrzeja Stokłosę, który obecnie pracuje na Łotwie.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500zł. Dzisiaj ofiary na fundusz remontowy.
  6. Za tydzień po Mszy o 12:00 zapraszamy na koncert oratorium dziecięce Orkiestry Kameralnej i Chóru pod kier. Grzegorza Bogdana.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: Modlitewnik teściowych (20zł); piękny album z historią życia Kard. Wyszyńskiego (30zł), Prymas Tysiąclecia (5zł); Nie porzucajmy wiary (5zł); płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku, jako cegiełka na utrzymanie klasztoru. Kalendarz ścienny z Wigier na przyszły rok (5zł).
  8. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na wrzesień: Za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju módlmy się za mieszkańców Afganistanu, odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który wzywa: „Proszę Was, byście razem ze mną modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu".
  9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych w klasztorze 24-26.IX.
  10. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  11. Mszę św. dziękczynne za plony od mieszkańców poszczególnych wsi będą odprawione: od Remieńkinia i Tartaku 18.IX g. 18:30; od Leszczewa 19.IX g. 17:00; od Tartaku 3.XII g. 11:00; od Cimochowizny 3.XII g. 18:30; od Burdeniszek 4.XII g. 18:30; od Maćkowej Rudy 5.XII g. 10:30; od Wigier-Magdalenowa 24.XII g. 24:00; od Mikołajewa 26.XII g. 9:00..