2021.09.05 - XXIII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Dzisiaj Dzień Solidarności z Afgańczykami. Zebrane fundusze do puszki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
  2. Za tydzień prowadzenie w naszej parafii relikwii bł. Franciszka Jordana założyciela Zgromadzenia Salwatorianów, przyjedzie Prowincjał, a w Warszawie beatyfikacja Kard. Wyszyńskiego (transmisja w telewizji godz. 12:00). W sobotę 18.IX o godz. 18:30 Msza dziękczynna za beatyfikację, którą będzie sprawował Bp Jerzy Mazur. Dzięki pomocy i życzliwości Pana Mariusza Drapikowskiego otrzymamy relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracownia P. Mariusza wykonała relikwiarz, który zostanie umieszczony w naszej kaplicy adoracji (można złożyć ofiarę na ten cel).
  3. W tym tygodniu: I wtorek miesiąca spotkanie biblijne po Mszy o godz. 18:30; w środę Święto Nawiedzenia NMP (Matki Bożej Siewnej - błogosławieństwo ziarna i nasion), zakończenie rekolekcji Beatyfikacja33 z aktem zawierzenia, o godz. 18:00 różaniec. Czwartek Nowenna do Matki Bożej o godz. 18:00. Dziękujemy za przewodniczenie w Nabożeństwie Fatimskim rodzinom z Mikołajewa, za miesiąc prosimy mieszkańców Starego Folwarku.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. W minionym tygodniu wpłynęło 100zł. Ofiarodawców polecamy w nowennie do Matki Bożej. Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary na fundusz remontowy.
  5. Msze św. dziękczynne za tegoroczne plony oraz o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wsi będą odprawione: za Remieńkiń 18.IX g. 18:30; za Tartak 3.XII g. 11:00; za Cimochowiznę 3.XII g. 18:30; za Burdeniszki 4.XII g. 18:30; za Maćkową Rudę 5.XII g. 10:30; za Wigry-Magdalenowo 24.XII g. 24:00; za Mikołajewo 26.XII g. 9:00.
  6. Dzisiaj po Mszy o 12:00 zapraszamy na koncert „IV Litania Ostrobramska” Orkiestry Kameralnej i Chóru pod kier. Grzegorza Bogdana.
  7. W sobotę 11.IX w ogrodach klasztornych od godz. 12:30 odbędzie się Święto Siei - piknik rodzinny, szczegóły na plakacie. W programie: widowisko historyczne, muzyka na żywo, stoiska handlowe z wyrobami regionalnymi, degustacja zupy rybnej i ryby wędzonej, konkursy, atrakcje dla najmłodszych (gry, zabawy, animacje), kawiarenka i pub „pod chmurką”, a od 17:00 do 20:00 zabawa taneczna.
  8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych w klasztorze 24-26.IX. W piątek 10.IX przy par. Chrystusa Króla w Suwałkach o godz. 19:00 rozpocznie się kolejna edycja Kursu Alfa.
  9. Rekolekcje BEATYFIKACJA33 (kaplica adoracji: w tygodniu godz. 17:30, w niedzielę o 18:00).
  10. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na wrzesień: Za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju módlmy się za mieszkańców Afganistanu, odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który wzywa: „Proszę Was, byście razem ze mną modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu".
  11. Możemy składać podpisy, aby Dzień Ojca przenieść na dzień 19 marca (Uroczystość św. Józefa).
  • Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła.
  • Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: Modlitewnik teściowych (20zł); piękny album z historią życia Kard. Wyszyńskiego (30zł), płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku, jako cegiełka na utrzymanie klasztoru. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.