417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2021.08.29 - XXII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować i przeprowadzić Dożynki parafialne. Dziękujemy Starostom dożynkowym Iwonie i Bogdanowi Krawczuk, Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, pracownikom Fundacji, wioskom za przygotowanie wieńców i koszy, oraz wszystkim zaangażowanym w festynie, kiermaszu, loterii (na leczenie Szymona zebrano 4150 zł). Wygrał wieniec z Leszczewa, który będzie reprezentował nas na Dożynkach Diecezjalnych 4.IX w Białej Piskiej.
  2. Rekolekcje BEATYFIKACJA33 (kaplica adoracji: w tygodniu godz. 17:30, w niedzielę o 18:00).
  3. W tym tygodniu: środa rozpoczęcie roku szkolnego, Msza w szkole o godz. 9:00. Rocznica (82-a) wybuchu II wojny światowej. I czwartek Nowenna do Matki Bożej o godz. 18:00; I piątek odwiedziny chorych (ofiary podczas Mszy św. - na fundusz misyjny). O godz. 18:00 zapraszamy dzieci i rodziców na wspólną adorację Najśw. Sakramentu w ciszy. I sobota Msza w apartamentach 8:30, adoracja, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00 różaniec, Msza, procesja i apel. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Mikołajewa.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe - wpłynęło 200 zł. Ofiarodawców polecamy w nowennie do Matki Bożej.
  5. W niedzielę po Mszy o 12:00 zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej i Chóru pod kierunkiem Grzegorza Bogdana.
  6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych w klasztorze 24-26.IX.
  7. Ks. Józef Majewski organizuje pielgrzymkę z noclegiem do Częstochowy na Dożynki Ogólnopolskie 4-5.IX, koszt 160 zł, zgłoszenia tel. 695811914.
  8. Możemy składać podpisy, aby Dzień Ojca przenieść na dzień 19 marca (Uroczystość św. Józefa).
  • Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła.
  • Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: Modlitewnik teściowych (20zł); piękny album z historią życia Kard. Wyszyńskiego (30zł), płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku, jako cegiełka na utrzymanie klasztoru. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.