2021.08.08 - XIX Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Od 6.VIII rozpoczęliśmy rekolekcje BEATYFIKACJA33 jako przygotowanie do beatyfikacji (kaplica adoracji: w tygodniu godz. 17.30, w niedzielę o 18.00) zakończenie 8.IX. Po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na koncert organowy w ramach festiwalu „Kamedulskie Wigry”.
  2. W sobotę, wigilię odpustu msza św. na cmentarzu o godz. 19.30. W niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej) odpust. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, święto WP, rocz. Cudu nad Wisłą, msze św. o godz. 9.00, 11.00 z procesją (proszę o przygotowanie), 13.00, 15.00, 17.00 i 19.00. W sobotę i niedzielę Jarmark Wigierski, pokaz służb mundurowych, występy zespołów, wystawcy, atrakcje (szczegóły na plakacie i Biuletynie). Mieszkańców Wigier prosimy o udostępnienie posesji na miejsca parkingowe, a wszystkich do posłuszeństwa służbom porządkowym.
  3. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Suwałki i Krasnopola oraz wszystkim którzy pomogli zorganizować spływ kajakowy. Na ręce Pani Renaty - Sołtys Maćkowej Rudy, składamy podziękowanie za przyjęcie uczestników spływu i przygotowanie agapy u Państwa Cichanowiczów. Dziękujemy mieszkańców Remieńkinia za przewodniczenie w nabożeństwie fatimskim, we wrześniu prosimy mieszk. Mikołajewa.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 1300zł, których polecamy w nowennie do Matki Bożej. Dziś ofiary na fundusz remontowy. Na Dożynki parafialne (22.VIII) prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec lub kosz, jako dziękczynienie za plony. Można przynosić zabawki na loterię fantową, która będzie na dożynkach.
  5. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik (5zł); Modlitewnik teściowych (20zł); płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku, jako cegiełka na utrzymanie klasztoru. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Naszych parafian prosimy o umieszczanie karty parkingowej za przednią szybę auta.
  7. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  8. Ogłoszenie z Gminy: 15 sierpnia w Wigrach będzie punkt szczepień i spisu powszechnego.
  9. W sobotę Diecezjalna pielgrzymka do Studzienicznej w intencji trzeźwości. Początek g. 10.00.
  10. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła.