2021.04.11 - Niedziela Bożego Miłosierdzia

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś II Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).
  2. Zgodnie z rozporządzeniem w naszym kościele nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 40 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Bardzo prosimy o zachowywanie również bezpiecznych odległości 1,5 m i obowiązku noszenia maseczek, jest to nasza wspólna odpowiedzialność, do czego mobilizuje nas przykazanie miłości bliźniego. Spowiedź wielkanocną można odbyć do 30 maja (Niedziela Trójcy Świętej).
  3. W sobotę piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie o g.12.00 przy kościele św. Aleksandra. Dzień skupienia dla seniorów: 10.30-konferencja; 11.30-modlitwa różańcowa 12.00-msza św. (informacje: W. Malinowska: 696-552-999; J. Majewska-Wichrań: 605-586-511). Nie będzie w niedzielę za tydzień mszy o g.18.30.
  4. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień po mszy o godz. 9.00.
  5. Rodzice Antosia Kuczyńskiego składają serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na operację. Zebrano w Wigrach 5.500 zł, Remieńkiń - 2.000, Maćkowa Ruda -1.500. Bóg zapłać - Sylwia i Sylwester.
  6. Na ołtarzu są do zabrania książeczki kolędowe „Rodzina zjednoczona na modlitwie”, zachęcamy do spotkań modlitewnych w domu każdego 19 dnia miesiąca.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 500zł, których polecamy w nowennie do Matki Bożej. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy (na wkład własny parafii do projektów ok. 80 000 oraz na zakupienie i sprowadzenie organów z Niemiec ok. 100 000.).
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  9. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o I pielgrzymce JP II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik po Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5 zł).
  10. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  11. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z posiłków na wynos. Zapraszamy do konkursu „Baby i Mazurki Wielkanocne”, który odbędzie się 25.IV o godz. 13.30. Informacje www.fundacja.wigry.pro tel. 789190068.