417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2021.02.14 - VI Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich parafian i gości, polecając opiece Maryi i św. Józefa. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 7.30, 12.00 i 18.30 z posypaniem głów popiołem. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni o ducha pokuty, a od dzisiejszej niedzieli Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Chrystus cierpiał za nas, a co my możemy ofiarować dla Niego?
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00 potem msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii: (I-Akcja Katolicka, II-DNNUJ, III-Domowy Kościół, IV-Żywy Różaniec, V-Dzieci, VI-Młodzież, VII-Kapłani).
  3. Jutro III poniedziałek miesiąca zapraszamy należących do DNNUJ. Przed mszą o godz. 18.00 wspólna adoracja z Koronką do Ducha Świętego. Po mszy spotkanie Akcji Katolickiej. W czwartek Nowenna do MB godz. 18.00. W sobotę piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie o g.12.00 u św. Aleksandra.
  4. Nasza kaplica adoracji została włączona do duchowego dzieła „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, aby przez wspólną modlitwę za wstawiennictwem MB wypraszać dar pokoju między narodami, w rodzinach, w sercach ludzkich. Jako parafia złożyliśmy deklarację codziennej adoracji na miarę możliwości, każdego 25 dnia miesiąca godzinną wspólną adorację od godz. 17.00 w intencji pokoju, odmówienie Modlitwy o pokój i Litanii do Maryi Królowej Pokoju wraz z tajemnicą Różańca Świętego. Poświęcenie kaplicy przez Biskupa Ełckiego zaplanowane jest na 18.III w wigilię Uroczystości św. Józefa o godz. 18.30.
  5. Można zapisywać się do Róży Różańcowej mężów modlących się za żony u Pana Zdzisława Drażby.
  6. Od 20.II zapraszamy aby włączyć się w rekolekcje ODDANIE33. Szczegóły na stronie (oddanie33.pl) Są to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków, przesłanie objawień MB z Fatimy. Można je przeżyć w kościele lub w domu - za pośrednictwem książki, płyty CD lub przez Internet. Od soboty będą puszczane rozważania w kaplicy adoracji (w tygodniu godz. 17.30, a w niedzielę godz. 14.30)
  7. Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia biblioteki parafialnej. Tel. 602720871.
  8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 19-21.II. Zapisy w recepcji.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 100zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj taca na fundusz remontowy.
  10. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  11. Trwają zapisy na Pomoc żywnościową. Jeśli byłyby chętne osoby to nasza parafialna Caritas i Akcja Katolicka może pomóc w formalnościach (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska-Wichrań: 605 586 511).
  12. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o I pielgrzymce JP II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik po Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).
  14. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  15. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Informacje tel. 789190068.
  16. WKU w Suwałkach przyjmuje wnioski do różnych form służby wojskowej (www.zostanzolnierzem.pl)