2021.02.07 - V Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Dzisiaj gościmy kleryka, który zbiera ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Módlmy się za kleryków i prośmy o nowe powołania z naszej parafii. W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Zachęcamy do zapisywania się do Róży Różańcowej mężów modlących się za żony. Można się zgłaszać w zakrystii lub u Pana Zdzisława Drażby. Należący do Róży mają raz dziennie odmówić dziesiątkę różańca świętego z rozważaniem, zmieniając tajemnicę w każdym miesiącu. Róża trwa przez 20 miesięcy z nadzieją, że będzie dalej kontynuowana.
  3. II przypada wspomnienie MB z Lourdes i dzień chorego. Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 18.30 poprzedzone nabożeństwem oraz w sobotę 13.II o godz. 12.00 połączone z dniem skupienia dla seniorów, emerytów, samotnych (plan: 10.30-konferencja; 11.30-modlitwa różańcowa 12.00-msza św.; 13.00-wspólna agapa (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska-Wichrań: 605 586 511).
  4. Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia naszej biblioteki parafialnej, która mieści się przy Kancelarii i czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 do godz. 12.00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602 720 871.
  5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 19-21.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 1000 zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Za tydzień taca na fundusz remontowy.
  7. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek dla naszego bezpieczeństwa.
  8. Caritas diecezjalna organizuje Pomoc żywnościową, którą mogą otrzymać osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, (dochód nieprzekraczający 1402, zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1056, zł w przypadku osoby w rodzinie). Do otrzymania takiej pomocy żywnościowej kwalifikuje GOPS i wystawia skierowanie. Jeśli byłyby chętne osoby to nasza parafialna Caritas i Akcja Katolicka może pomóc w dotarciu do GOPSu a potem w dystrybucji żywności (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska-Wichrań: 605 586 511).
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  10. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).
  11. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  12. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  13. WKU w Suwałkach przyjmuje wnioski do różnych form służby wojskowej www.zostanzolnierzem.pl)