2021.01.31 - IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Dzisiaj Światowy Dzień Trędowatych, który uświadamia nam na nowo potrzebę odbudowania w nas wyobraźni miłosierdzia. Bez niej, mimo postępu cywilizacyjnego rozwiniętych społeczeństw, trąd, głód i inne zapomniane już dziś choroby będą dalej dziesiątkowały naszych najuboższych i najsłabszych braci.
  2. Spotkanie biblijne zostaje odwołane. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Błogosławieństwo świec. Ofiary do puszek na fundusz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Na wieczornej mszy św. odbędzie się poświęcenie nowej nastawy ołtarzowej pod monstrancję MB i błogosławieństwo nowo powstałej Róży Różańcowej żon modlących się za mężów. Powstała też druga taka Róża, która będzie miała rozpoczęcie 19.III na dzień św. Józefa. Powstaje również Róża mężów modlących się za żony. Można się zgłaszać w zakrystii lub u Pana Zdzisława Drażby. Należący do Róży mają raz dziennie odmówić dziesiątkę różańca świętego z rozważaniem, zmieniając tajemnicę w każdym miesiącu. Róża trwa przez 20 miesięcy z nadzieją, że będzie dalej kontynuowana.
  3. W środę błogosławieństwo świec i wiernych ku czci św. Błażeja, patrona chorych na gardło. W piątek błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty (ofiary na fundusz misyjny).
  4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (adoracja od godz. 17.30 zakończona Nowenną do MB), I piątek (odwiedziny chorych, adoracja od godz. 17.30 zakończona Litanią do NSJ), I sobota (msza w apartamentach papieskich, a wieczorem o godz. 18.00 różaniec).
  5. 11.II przypada wspomnienie MB z Lourdes i dzień chorego. Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 18.30 poprzedzone nabożeństwem oraz w sobotę 13.II o godz. 12.00 połączone z dniem skupienia dla seniorów, emerytów, samotnych (plan: 10.30 - konferencja; 11.30 - modlitwa różańcowa 12.00 - msza św.; 13.00 - wspólna agapa (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska-Wichrań: 605 586 511).
  6. Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia naszej biblioteki parafialnej, która mieści się przy Kancelarii i czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 do godz. 12.00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 19-21.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 400zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Za tydzień taca na WSD w Ełku.
  9. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek dla naszego bezpieczeństwa.
  10. Caritas diecezjalna organizuje Pomoc żywnościową, którą mogą otrzymać osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, (dochód nieprzekraczający 1402, zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie). Do otrzymania takiej pomocy żywnościowej kwalifikuje GOPS i wystawia skierowanie. Jeśli byłyby chętne osoby to nasza parafialna Caritas i Akcja Katolicka może pomóc w dotarciu do GOPSu a potem w dystrybucji żywności (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska-Wichrań: 605 586 511).
  11. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  12. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).
  13. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  14. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.