417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2021.01.24 - III Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego, którą ustanowił Papież Franciszek, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego, by przyczynić się do obudzenia świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, która włącza w żywy i stały dialog z Bogiem. Poprzez teksty biblijne sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię. Jutro kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (zakończenie 25.I). Dzisiaj ofiary do puszek jako pomoc dla Chorwacji, która ucierpiała z powodu trzęsienia ziemi. Można też wysłać SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46zł).
  2. Jutro w poniedziałek po mszy spotkanie Akcji Katolickiej. W środę msza św. wotywna o św. Józefie i możliwość uzyskania odpustu. W czwartek zapraszamy na Nowennę do MB Niepokalanej.
  3. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 24.I po mszy o godz. 9.00.
  4. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 19-21.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe (także za wpłaty na konto parafialne). Od ofiarodawców wpłynęło 200zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  6. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek dla naszego bezpieczeństwa.
  7. Caritas diecezjalna organizuje Pomoc żywnościową, którą mogą otrzymać osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, długotrwałą lub ciężką chorobą i uzyskujące dochód nieprzekraczający 1402, zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1056, zł w przypadku osoby w rodzinie. Do otrzymania takiej pomocy żywnościowej kwalifikuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i wystawia skierowanie. Jeśli byłyby chętne osoby to nasza parafialna Caritas i Akcja Katolicka może pomóc w dotarciu do GOPSu a potem w dystrybucji żywności.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  9. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).
  10. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  11. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  12. Zgodnie z decyzją Biskupa kolęda została przesunięta na późniejszy czas.