417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.12.20 - IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, których polecamy opiece Maryi. Kończy się czas Adwentu we czwartek 24.XII ostatnie roraty, a wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy tego dnia do zachowania tradycji powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych. Pasterka w Maćkowej Rudzie o godz. 22.00, a w Wigrach o 24.00. Pół godziny przed pasterką zapraszamy na wspólne kolędowanie. Pamiętajmy o samotnych, chorych i o naszych zmarłych. Pierwszy dzień świąt msze św. o godz. 9:00 12:00 i 15:00 nie ma mszy w Maćkowej Rudzie, a w drugi dzień świąt jak w niedziele (taca na WSD w Ełku i wprowadzenie relikwii św. Alfonsy siostry klaryski). Składamy najserdeczniejsze życzenia na święta od Ks. Bpa Mazura i od nas kapłanów wigierskich.
  2. Do nabycia świece Caritas (mała 6zł, duża 15zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiary na odnowienie krzyża i lichtarzy), płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Pokamedulski Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki w wykonaniu Pani Anny Dadura, ks. Jacka Stefańskiego (to doskonały upominek pod choinkę).
  3. Jutro III poniedziałek miesiąca Nowenna do Ducha Św. a po mszy spotkanie Akcji Katolickie.
  4. Roraty w tygodniu o godz. 7.00. W środę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach, a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą zdobić choinkę przy żłóbku Pana Jezusa.
  5. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  6. Prosimy zgłaszać chorych (poza I piątkiem), których odwiedzimy przed świętami 23.XII. Zadbajmy o starszych i samotnych na święta. Dziękujemy Caritas za przygotowanie paczek.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe (także za wpłaty na konto parafialne). Od ofiarodawców wpłynęło 500zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  8. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek dla naszego bezpieczeństwa.
  9. Caritas przygotował kalendarz na rok 2021(ofiara 15 zł), który jest cegiełką na Dom Seniora (zawiera informację o dziełach Caritas, porady i wiele przepisów kuchni mazurskiej).
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  11. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł).
  12. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  13. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos na spotkania rodzinne oraz wigilijno-świąteczne. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068