417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.11.29 - I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na św. Wieczerzy”. Dziś ofiary na WSD w Ełku, a po mszy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Adwent ma nas przygotować do świąt, szczególnie poprzez nasze rekolekcje adwentowe (4-6.XII), połączone z odpustem, które poprowadzi Tomasz Sekulski MIC (Rektor Seminarium Marianów). Piątek msza św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.30, sobota 9.00 (po mszy różaniec za zmarłych), 11.00, 18.30 i Maćkowa Ruda 16.00. W niedzielę zakończenie rekolekcji i spotkanie z Mikołajem. Do środy można przynosić maskotki, słodycze. Świece Caritas(mała 6zł, duża 15zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiary na odnowienie krzyża i lichtarzy). Są przygotowane zdrapki adwentowe.
  3. Roraty w tygodniu o godz. 7.00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach, a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki MB do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
  4. Spotkanie Biblijne we wtorek nie odbędzie się ze względów zdrowotnych O. Jacka.
  5. W tygodniu I czwartek miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek 3.XII od godz. 9.00 z racji rekolekcji. I piątek zapraszamy na adorację zakończoną litanią do NSJ, I sobota miesiąca zachęcamy do adoracji od 10.00 do godz. 18.00 zakończona modlitwą różańcową.
  6. Jutro ostatnie wypominki za zmarłych. Papież Franciszek ustanowił możliwość uzyskania odpustu do końca listopada pod zwykłymi warunkami.
  7. Będziemy chcieli włączyć się jako parafia w rekolekcje ODDANIE33. Szczegóły na oddanie33.pl Są to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków, przesłanie objawień MB z Fatimy. Materiały są tak przygotowane, że można te rekolekcje przeprowadzić bez względu na okoliczności zewnętrzne. Można je przeżyć w kościele lub domu - za pośrednictwem książki, płyty CD lub przez Internet
    (w Wigrach od 22.II.2021) Dla dzieci rekolekcje na FB: Oddanie33.pl
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe (także za wpłaty na konto parafialne). Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 300zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  9. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek dla naszego bezpieczeństwa. W naszej świątyni może przebywać ok. 70 osób.
  10. W zakrystii możemy składać podpisy poparcia projektu ustawy Tak dla rodziny, nie dla gender. Gender i LGBT nie jest ani nauką, ani działem medycyny, lecz lewacką ideologią której celem jest sprawowanie kontroli umysłów i serc, niszczenie małżeństw, rodzin i Kościoła katolickiego.
  11. Caritas przygotował kalendarz na rok 2021(ofiara 15 zł), który jest cegiełką na Dom Seniora (zawiera informację o dziełach Caritas, porady i wiele przepisów kuchni mazurskiej).
  12. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł),
  14. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  15. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos na spotkania Andrzejkowe, rodzinne oraz wigilijno-świąteczne. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.