2020.10.25 - XXX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Ostatnia niedziela października to Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy budowniczym tej świątyni i wszystkim którzy o nią dbają. Po mszy o godz. 12.00 odbędzie się koncert pod dyrygenturą Grzegorza Bogdana „Pamięć i tożsamość” dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Ofiary do puszek na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  2. Bp Jerzy Mazur udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej w czasie zagrożenia epidemicznego szczególnie osobom starszym, chorym, z objawami infekcji. Szczegóły w dekrecie.
  3. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  4. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18.00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy. Spotkanie Rady Parafialnej 26.X po mszy
  5. Możemy wypisywać naszych zmarłych na wypominki, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI) według podanych miejscowości. W uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI msze o godz. 9.00, (10.30-Maćkowa Ruda), 12.00, 18.30 (nie będzie mszy o godz. 15.00). O godz. 13.15 nabożeństwo na cmentarzu a po nim poświęcenie pomników. Tego dnia odbędzie się kwesta na odnowienie pomnika ks. Dąbrowskiego. Mieszkańcom Remieńkinia dziękujemy za sprzątanie cmentarza. Natomiast 2.XI w dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych msze św. o godz. 7.30 o 15.00 na cmentarzu i wieczorna o godz. 18.30 (o 18.00 wypominki za zmarłych).
  6. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Papież Franciszek ustanowił możliwość uzyskania odpustu do końca listopada.
  7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Różaniec do Granic Nieba (od 1.XI godz. 18.00) w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych z modlitwą przebłagalną za grzechy popełnione przeciwko życiu nienarodzonych.
  8. Nasi parafianie będą zbierać podpisy poparcia projektu ustawy Tak dla rodziny, nie dla gender. Gender i LGBT nie jest ani nauką, ani działem medycyny, lecz lewacką ideologią której celem jest sprawowanie kontroli umysłów i serc, niszczenie małżeństw, rodzin i Kościoła katolickiego.
  9. Caritas przygotował kalendarz na rok 2021 (ofiara 15 zł), który jest cegiełką na Dom Seniora (zawiera informację o dziełach Caritas, porady i wiele przepisów kuchni mazurskiej).
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 200zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  11. W galerii Domu Królewskiego znajduje się wystawa starych obrazów Państwa Błaszczyk. Możliwość zwiedzania po uprzednim kontakcie z Recepcją Klasztoru.
  12. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca. Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jest też do nabycia książka. S. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  13. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  14. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł),
  15. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.