2020.10.18 - XXIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dziś Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego, w kościele po mszy o godz. 12.00 młodzież ze Szkoły w Starym Folwarku przedstawi montaż słowno-muzyczny. Ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne a za tydzień na Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Za tydzień po mszy o godz. 12.00 odbędzie się koncert kameralny i chóru pod dyrygenturą Grzegorza Bogdana dedykowany św. Janowi Pawłowi II.
  2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18.00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości (za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny).
  3. Jutro Nowenna prowadzona przez DNNUJ i Różaniec św. Potem spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. Możemy wypisywać naszych zmarłych na wypominki, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI) według podanych miejscowości. W uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI odbędzie się kwesta, którą przeprowadzi Akcja Katolicka na odnowienie pomników kapłańskich. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 26.X prosimy mieszkańców Remieńkinia.
  5. Zachęcamy do włączenia się w akcję Różaniec do Granic Nieba w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.
  6. Caritas przygotował kalendarz na rok 2021(ofiara 15 zł), który jest cegiełką na Dom Seniora (zawiera informację o dziełach Caritas, porady i wiele przepisów kuchni mazurskiej).
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 100zł, a z niedzieli 2300zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  8. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  9. Możemy już zabierać kartki na wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości.
  10. Czekamy na odbiór relikwii, bł. I. Kłopotowskiego, św. Z. Felińskiego. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze.
  11. W galerii Domu Królewskiego znajduje się wystawa starych obrazów Państwa Błaszczyk. Możliwość zwiedzania po uprzednim kontakcie z Recepcją Klasztoru.
  12. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca. Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jest też do nabycia książka. S. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  13. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  14. Jest do nabycia książka Wszystko o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł) i Prymas Tysiąclecia (5zł), o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł), Jestem różą żywego różańca (5zł),
  15. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji..