417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.10.04 - XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Rozpoczął się październik miesiąc modlitwy różańcowej (godz. 18.00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości (za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny).
  2. Dziś ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej. Za tydzień będzie Dzień Papieski ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Po mszy o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kameralny i chóru pod dyrygenturą Grzegorza Bogdana.
  3. W poniedziałek i wtorek 5-6.X Nabożeństwo 40-godzinne w naszej parafii; zachęcamy do Adoracji i modlitwy za naszą ojczyznę, parafię, rodziny, pielgrzymów, wg porządku i zapisanie się na nocne czuwanie w wyznaczonym czasie lub dowolnej godzinie.
  4. We wtorek na mszy o godz. 18.30 wprowadzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, a po mszy spotkanie biblijne.
  5. W sobotę 10.X w klasztorze odbędzie się diecezjalny dzień środowisk twórczych z zakończeniem pleneru malarskiego. W planie msza św. godz. 10.00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, wspomnienie o śp. A. Strumille, wykład o poezji kard. Wyszyńskiego i wernisaż powstałych prac.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Aleksandrowa i Wysokiego Mostu za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim. Spotkanie Rady Parafialnej 27.X.
  7. Caritas Polska uruchomił program Rodzina Rodzinie, który niesie pomoc mieszkańcom Syrii, szczególnie poszkodowanym w Bejrucie. Szczegóły na plakacie.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 1000zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  9. Czekamy na odbiór relikwii, bł. I. Kłopotowskiego, św. Z. Felińskiego. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze.
  10. W galerii Domu Królewskiego znajduje się wystawa starych obrazów Państwa Błaszczyk. Możliwość zwiedzania po uprzednim kontakcie z Recepcją Klasztoru.
  11. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca. Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jest też do nabycia książka. S. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  12. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia książka o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł), „Powróćmy na Eucharystię” – przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł).
  14. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
  15. Spotkanie formacyjne z kandydatami do bierzmowania 18.X. o godz. 11:15 w dużej galerii.
  16. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.