2020.09.27 - XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. W czwartek rozpocznie się październik, to miesiąc modlitwy różańcowej (godz. 18.00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Dziś ostatnia msza św. o godz. 19.00, pozostaje o g. 15.00.
  2. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania; I piątek miesiąca odwiedziny chorych, (ofiary na fundusz misyjny). W sobotę msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8.30, potem całodniowa adoracja NS zakończona o godz. 19.00 nabożeństwem Fatimskim, które poprowadzą mieszkańcy Aleksandrowa i Wysokiego Mostu.
  3. Nabożeństwo 40-godzinne w naszej parafii 5-6.X, zachęcamy do Adoracji i modlitwy za naszą ojczyznę, parafię, rodziny, pielgrzymów, wg porządku i zapisanie się na nocne czuwanie.
  4. W sobotę 3.X w Studzienicznej odbędzie się pielgrzymka nauczycieli. Rozpoczęcie g.10.00.
  5. Caritas Polska uruchomił program Rodzina Rodzinie, który niesie pomoc mieszkańcom Syrii, szczególnie poszkodowanym w Bejrucie. Szczegóły na plakacie.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 650zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Dziś ofiary na WSD w Ełku.
  7. W Suwałkach na hali OSiR dnia 10.X. odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne Otrzymaliście Ducha przybrania za synów w hołdzie św. JPII. Szczegóły na plakacie, zapisy do 4.X.
  8. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  9. Czekamy na odbiór relikwii, bł. I. Kłopotowskiego, św. Z. Felińskiego. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze.
  10. W galerii Domu Królewskiego znajduje się wystawa starych obrazów Państwa Błaszczyk. Możliwość zwiedzania po uprzednim kontakcie z Recepcją Klasztoru.
  11. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca. Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jest też do nabycia książka. S. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  12. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia książka o kard. Stefanie Wyszyńskim (10zł), „Powróćmy na Eucharystię” – przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł).
  14. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.