2020.08.23 - XXI Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne:

1. Witamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować i przeprowadzić Odpust, Jarmark i Dożynki parafialne. Dziękujemy Starostom dożynkowym Iwonie i Marcinowi Poświatowskim, Akcji Katolickiej, zespołom ludowym, Paniom za dekoracje. Ofiarami do puszek wspieramy mieszkańców Bejrutu. Dzisiaj po mszy o godz. 12.00 zapraszamy na koncert organowy.
  2. W galerii Domu Królewskiego znajduje się wystawa starych obrazów Państwa Błaszczyk. Możliwość zwiedzania po uprzednim kontakcie z Recepcją Klasztoru.
  3. Po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami III grupy komunijnej (z 5 września).
  4. Jest już kalendarz na przyszły rok, można zamawiać intencje.
  5. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  6. Otrzymaliśmy relikwie bł. M. A. Truszkowskiej, św. Alphonsy, bł. s. Kanizji i s. Sergii, oraz czekamy na odbiór relikwii św. Br. Alberta, bł. I. Kłopotowskiego, bł. H. Chrzanowskiej, św. Z. Felińskiego. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze. Za tydzień w niedzielę wprowadzenie relikwii św. Jana z Dukli.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 850zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  8. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Jest też do nabycia książka Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  10. Jest do nabycia modlitewnik o bł. Mariannie Biernackiej patronki Teściowych „Ja pójdę za nią” (20zł), „Oblicza Miłosierdzia” o świętych czyniących dzieła miłosierdzia (20zł) oraz „Powróćmy na Eucharystię” – przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł).
  11. Trwa w kaplicy codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15.00
    Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.
  12. W sobotę kino plenerowe o godz. 21.00. Film pt.: Popiełuszko. Wolność jest w nas.
  13. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 18-20.IX.
  14. Statek Kameduła zaprasza na rejsy papieskie oraz służy jako prom pasażerski między Wigami a Starym Folwarkiem. W niedzielę i święta można przypłynąć na mszę św. (www.zeglugawigierska.pl).
  15. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia i nauki o rodzinie. Szczegóły na stronie www.uwm.edu.pl