417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.08.09 - XIX Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. W miesiącu sierpień zachęcamy do podjęcia trzeźwości, jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na koncert organowy.
  2. W poniedziałek zapraszamy na godz. 21:00 do naszego kościoła na Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami naszej diecezji. Będzie transmisja online.
  3. W piątek, wigilię odpustu msza św. na cmentarzu o godz. 19:30, w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej) odpust, Jarmark Wigierski. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, święto WP, rocz. Cudu nad Wisłą, msze św. o godz. 9:00, 11:00 z procesją (proszę o przygotowanie), 13:00 Jubileuszowa 300-lecie założenia miasta Suwałki z udziałem Biskupa Ełckiego (wystąpi Chór Primo z Suwałk), 15:00, 17:00 (ślubna) i 19:00. W niedzielę Dożynki Parafialne, msza z wieńcami o godz. 12:00 (wystąpi chór Ojczyzna z Węgorzewa). Będą występy zespołów, Jarmark, wystawcy, atrakcje, kino plenerowe (szczegóły na plakacie i Biuletynie). Prosimy, aby nas czas uroczystości stosować się do poleceń służb porządkowych!
  4. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Suwałki i wszystkim którzy pomogli zorganizować spływ kajakowy. Na ręce Pani Renaty - Sołtys Maćkowej Rudy, składamy podziękowanie za przyjęcie uczestników spływu i przygotowanie agapy u Państwa Cichanowiczów.
  5. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  6. Otrzymaliśmy relikwie bł. M. A. Truszkowskiej, św. Alphonsy, bł. s. Kanizji i s. Sergii, oraz czekamy na odbiór relikwii św. Br. Alberta, bł. I. Kłopotowskiego, bł. H. Chrzanowskiej, św. Z. Felińskiego. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło w tym tygodniu 1160zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Dziś ofiary na fundusz remontowy.
  8. Na Dożynki prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec jako dziękczynienie za plony, by potem reprezentować na dożynkach diecezjalnych w Krasnopolu.
  9. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Jest też do nabycia książka. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  11. Jest do nabycia modlitewnik o bł. Mariannie Biernackiej patronki Teściowych „Ja pójdę za nią” (20zł), „Oblicza Miłosierdzia” o świętych czyniących dzieła miłosierdzia (20zł) oraz „Powróćmy na Eucharystię” – przewodnik aby zrozumieć znaczenie Mszy św. (5zł).
  12. Trwa w kaplicy codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.
  13. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia i nauki o rodzinie. Szczegóły na stronie www.uwm.edu.pl