417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.07.19 - XVI Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dzisiaj odpust ku czci św. Marii Magdaleny, po mszy o godz. 12.00 zapraszamy na koncert Muzyki kameralnej i organowej z w ramach festiwalu „Kamedulskie Wigry” (organy i trąbka a za tydzień organy i saksofon).
  2. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali i wzięli udział w kiermaszu który ma wesprzeć chorą Hanię, zebrano 10.096zł.
  3. Sanepid przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem należy zachować bezpieczne odległości
    i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  4. W poniedziałek nowenna DNNUJ a po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W środę 22.VII msza św. na cmentarzu w Magdalenowie o godz. 19.30.
  5. W sobotę 25.VII planowane jest kolejne spotkanie dla Seniorów organizowane przez Akcję Katolicką. Plan: 10.00-konferencja; 12.00-msza św.; 13.00-wspólna agapa; 14.30-modlitwa różańcowa zakończona koronką. Wieczorem o godz. 22.00 zapraszamy na kino plenerowe w ogrodach klasztornych. Film „Legiony”. Wstęp wolny.
  6. Otrzymaliśmy relikwie bł. K. Kozkówny, bł. M. A. Truszkowskiej (założycielki Sióstr Felicjanek), św. Alphonsy (Hinduska Siostra Klaryska) oraz czekamy na odbiór relikwii św. Br. Alberta, bł. I. Kłopotowskiego, bł. H. Chrzanowskiej, w planie są jeszcze relikwie św. Z. Sz. Felińskiego, bł. s. Kanizji
    i s. Sergii. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło w tym tygodniu wpłynęło 250zł. a na fundusz 4800zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  8. Dożynki parafialne odbędą się 16.VIII i prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec jako dziękczynienie za plony oraz do konkursu, by potem reprezentować na dożynkach gminnych, powiatowych i diecezjalnych (które będą w Krasnopolu).
  9. Do niedzieli 26.VII obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy wspierając misjonarzy w zakupie środków transportu. Zapraszamy na mszę św. 25.VII o godz. 18.30 z pojazdami, które zostaną poświęcone.
  10. Planowana pielgrzymka do Krakowa, Wadowic zostaje przełożona na przyszły rok.
  11. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  12. Jest do nabycia modlitewnik o bł. Mariannie Biernackiej patronki Teściowych „Ja pójdę za nią” (20zł) i „Oblicza Miłosierdzia” o świętych czyniących dzieła miłosierdzia (20zł)
  13. Trwa w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 15.00 zostaje tylko w niedzielę.