2020.07.05 - XIV Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Witamy ks. dr Tomasza Bondzio życząc Bożego błogosławieństwa i opieki MB Niepokalanej. Gościmy ks. dr Marka Dziewieckiego wraz z Rafałem Porzezińskim redaktorem programu Ocaleni. Za tydzień spotkanie z Panem Rafałem po Mszy św. o godz. 9:00 i 19:00.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej i chóru pod kierownictwem Grzegorza Bogdana w ramach programu Niepodległa Wigry - Pamięć Bohaterom Niepodległej RP. Za tydzień po Mszy o godz. 9:00 odbędzie się koncert Zespołu „Zdążyć przed północą” aby upamiętnić wizytę Jana Pawła II w Wigrach oraz wesprzeć na kiermaszu Hanię z Ełku na terapię genową. W sobotę zapraszamy na rajd rowerowy do Leszczewa gdzie będzie Msza św. u r. Milewskich, a po południu na „Blues Wigierski” o godz. 17:00 w ogrodach (szczegóły na plakacie i Biuletynie).
  3. Zgodnie z nowym rozporządzeniem nie obowiązuje limit osób świątyni. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  4. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18:30, zapraszamy na kolejne Wigierskie spotkanie biblijne (w kościele).
  5. Dziękujemy mieszkańcom Tartaku i Piertań za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, o przewodniczenie za miesiąc prosimy wspólnotę Akcji Katolickiej z naszej parafii.
  6. Otrzymaliśmy relikwie błog. Karoliny Kózkówny, błog. Marii Angeli Truszkowskiej (założycielki Sióstr Felicjanek), św. Alphonsy (Hinduska Siostra Klaryska) oraz czekamy na odbiór relikwii św. Brata Alberta, błog. Ignacego Kłopotowskiego (założyciela Sióstr Loretanek), błog. Hanny Chrzanowskiej. W planach są jeszcze relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego oraz błog. Sióstr Nazaretanek - s. Kanizja i s. Sergia. Będziemy przygotowywać nowe relikwiarium (miejsce przechowywania i ekspozycji relikwii) w kaplicy adoracji oraz potrzebujemy kolejne relikwiarze.
  7. Planowana pielgrzymka do Krakowa, Wadowic zostaje przełożona na przyszły rok. Osoby zapisane prosimy o kontakt (czy pozostawić na liście, czy oddać zaliczkę).
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło w tym tygodniu wpłynęło 1600 zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Dziś ofiary do puszki na diecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Za tydzień na fundusz remontowy.
  9. Księża Salezjanie zapraszają w tym roku do uczestnictwa w pielgrzymce do Wilna w formie duchowej. Szczegóły na stronie salezjańskiej i ulotkach.
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  11. Jest do nabycia książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł.
  12. Trwa w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15:00 zostaje tylko w niedzielę.