2020.06.21 - XXI rocznica pobytu Jana Pawła II w Wigrach (transmisja)

W dniach 8-10 czerwca 2020 r. przeżywaliśmy XXI rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w pokamedulskim klasztorze w Wigrach a jednocześnie w tym roku obchodzimy 100-lecie Jego urodzin. Zapraszamy w niedzielę 21.VI. na Mszę św. dziękczynną o godz. 12:00, a po Mszy na kolejny koncert - tym razem wystąpi zespół "LowBow".

Wydarzenie będzie dostępne także na youtube/ParafiaWigry

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

Parafialny kanał na youtube, gdzie są dostępne na bieżąco wszystkie zaplanowane transmisje: PARAFIA WIGRY

Z informacji zespołu

LowBow „Murmurs”

Wydawnictwo Eastrings
Nagrano w Tall Pine Records, kwiecień 2019 Miks i master Marcin Kowalczyk
Data premiery: 5 grudnia 2019

LowBow to projekt szczególny. Inspiracją do powstania tego rodzaju muzyki nie były wzory artystów o podobnym guście czy wyobraźni. Były nią nowe techniczne możliwości gry na instrumentach oraz silna potrzeba stworzenia czegoś na wskroś autorskiego.

Płyta „Murmurs” to zbiór pięknych melodii o dużej dynamice, z  potencjałem ilustracyjności i śpiewności kompozycji. Jest to jednak równocześnie zbiór minimalistyczny, odchodzący od wybujałych orkiestracji. Wybór kontrabasu i wiolonczeli, jako głównie wybrzmiewających instrumentów, jest niespotykany. W połączeniu z ubraniem ich w elektroniczny ekwipunek i przy jego pomocy wykonywanie utworów muzycznego kwartetu w dwuosobowym składzie – jest już fenomenem, który nigdzie wcześniej się nie pojawił. Wykorzystując w pełni możliwości największych instrumentów smyczkowych, zarówno w ich lirycznej jak rytmicznej rozległości, łącząc je jednocześnie z użyciem looperów i innych środków elektronicznych, duet LowBow gra złożone, dynamiczne i przykuwające uwagę kompozycje.

Ostateczny kształt płyta nabrała dzięki niespodziewanej kontrybucji amerykańskiego producenta muzyki ilustracyjnej – Kevina Scotta Davisa znanego pod pseudonimem Glowworm. Ubrawszy utwory z płyty „Murmurs” w ambientowe tła – dodał im głębi i refleksyjności.

Duet LowBow to Maciej Sadowski – kompozytor i kontrabasista oraz Małgorzata Znarowska – wiolonczelistka. Oprócz Glowworma na „Murmurs” można usłyszeć również Barbarę Maję Maseli na skrzypcach oraz Mikołaja Zielińskiego na puzonie i Piotra Guza na tubie.