2020.06.21 - XII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Modlitwą i ofiarą wspieramy dziś WSD w Ełku.
  2. We wtorek przypada Dzień Ojca. W piątek zakończenie roku szkolnego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30. W sobotę Sakrament Bierzmowania o godz. 19:00 przyjmie 37 osób.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00.
  4. Od czerwca do końca września niedzielna Msza św. wieczorna o godz. 19:00.
  5. Z racji XXI rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach zapraszamy po Mszy św. o godz. 12:00 na koncert klasyczny Zespołu „LowBow” (transmisja przez Internet). Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się Koncert organowy w ramach II Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Kamedulskie Wigry”. Szczegóły na plakacie.
  6. Za tydzień będziemy gościć panią Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem na temat Oazy w Rzymie z Janem Pawłem II. Będzie do nabycia książka „Zwiastunowi z Gór”.
  7. Spotkania młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania: w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 18:30. Zapraszamy już od 18:00, na nabożeństwo i Mszę św. W piątek spowiedź kandydatów do Bierzmowania i ich najbliższych – w piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. Spotkania z dziećmi komunijnymi z grupy 3 - zapraszamy w poniedziałek i czwartek o 17:00.
  9. Planowana pielgrzymka do Krakowa, Wadowic zostaje przełożona na przyszły rok. Prosimy o kontakt osób zapisanych (czy pozostawić na liście, czy oddać zaliczkę).
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło w tym tygodniu wpłynęło 500zł, a z niedzieli 4450zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Otrzymaliśmy dofinansowanie (760 tys. zł) na remont murów, na wymianę okien w zakrystii i kaplicy adoracji (132 tys. zł), na renowację obrazu Bp Karpowicza (15 tys. zł), których prace rozpoczną się w czerwcu (wkład parafii ok. 5 tys. zł). Do uregulowania mamy należność za projekt remontu plebanii, refektarza, domu furtiana (90 tys. zł).
  11. Klasztor potrzebuje na sezon ludzi do pracy: kucharz, pomoc kuchenna. Więcej informacji pod nr telefonu 789190068.
  12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł.
  14. Zgodnie z rozporządzeniem włądz nie obowiązuje limit osób w świątyni. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  15. W kaplicy trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 15:00 zostaje tylko w niedzielę – zawieszamy sprawowanie jej w tygodniu.