417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.05.17 - VI Niedziela Wielkanocy

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dziś rozpoczynają się obchody związane z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II. O godz. 15:00 Msza św. dziękczynna której będzie przewodniczyć biskup pomocniczy Ks. Bp Adrian Galbas. Po Mszy odbędzie się koncert zespołu „Zdążyć przed północą”.
  2. W poniedziałek o godz. 18:00 nabożeństwo do MB, Msza św., następnie konferencja „Z Domu Wadowickiego do Domu Ojca” wygłoszona przez O. Jacka, zakończenie Apelem Jasnogórskim z JPII. Zapraszamy Wspólnotę Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa oraz Akcję Katolicką.
  3. Zgodnie z nowym rozporządzeniem i ekspertyzą w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 60 osób. Prosimy rozsiadać się co drugą ławkę i w bocznych kaplicach. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii w domach, przy krzyżach, kapliczkach.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewa i okolic za udział we Mszy św. o urodzaje i uświęcenie pól. Inne miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze mogą też zamówić Mszę św. przy krzyżach lub innych miejscach.
  6. Do środy trwają dni modlitw o urodzaje a w piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że spowiedź wielkanocną można odbyć do 7 czerwca (Niedziela Trójcy Św.)
  7. Spotkanie formacyjno-modlitewne dla Rady Parafialnej 25.05 a Akcji Katolickiej 28.05 o godz. 18:00.
  8. Z racji remontu chodników przy eremie nie będzie wjazdu pod kościół w tym tygodniu.
  9. Transmisja z Wigier przez Internet dzisiaj o godz. 15:00 wraz z koncertem, poniedziałek o godz. 18:00 wraz z konferencją i apelem. Następna niedziela o godz. 15:00.
  10. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy dostrzegając trudny od strony finansowej czas naszej parafii, dziękujemy za ofiary indywidualne i na konto składane na utrzymanie kościoła i cele remontowe. W tym tygodniu wpłynęło 450zł a z niedzieli 2450zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Zostały wykonane brakujące ławki w kaplicy adoracji, trwają prace przy wykończeniu schodów głównych kościoła.
  11. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  12. Jest do nabycia książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł oraz książeczka Wielka tajemnica wiary (o Mszy św.; schemat, przygotowanie, postawy,-1zł)
  13. W kaplicy trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Msza św. Zapraszamy.