2020.05.10 - V Niedziela Wielkanocy

1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.
  2. Zbliża się 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. W niedzielę 17.V. zapraszamy na godz. 15:00 na Mszę św. której będzie przewodniczyć biskup pomocniczy Ks. Bp Adrian Galbas. Po Mszy odbędzie się koncert zespołu „Zdążyć przed północą”. W poniedziałek 18.V. od godz. 18:00 – Nabożeństwo do Matki Bożej; Msza święta; następnie konferencja „Z Domu Wadowickiego do Domu Ojca”, którą wygłosi ks. Jacek Stefański. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim z Janem Pawłem II.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii w domach, przy krzyżach, kapliczkach.
  4. Przypominamy, że spowiedź wielkanocną można odbyć do 7 czerwca (Niedziela Trójcy Św.).
  5. Zachęcamy do łączenia się z nami (youtube.com/ParafiaWigry) w internetowych transmisjach z Wigier. Link do konkretnych transmisji można znaleźć także na naszej stronie parafia.wigry.pro. Transmisje w najbliższym czasie: dzisiaj o 15:00 Koronka i Msza św. Za tydzień w niedzielę (17.V.) od godz. 15:00 (Koronka, Msza św. i koncert po Mszy) i w poniedziałek (18.V.) od godz. 18:00.
  6. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem i ekspertyzą w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 40 osób w kościele. Prosimy zajmować miejsca co drugą ławkę i w bocznych kaplicach. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  7. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy dostrzegają trudny od strony finansowej czas naszej parafii, dziękujemy za ofiary indywidualne i na konto składane na utrzymanie kościoła i cele remontowe. W tym tygodniu wpłynęło 500zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  9. Są do nabycia: książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł oraz książeczka Wielka tajemnica wiary (o Mszy św.; schemat, przygotowanie, postawy,-1zł)
  10. W kaplicy trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Msza św. w intencji oddalenia zagrożeń od naszej Ojczyzny. Zapraszamy.