2020.05.03 - IV Niedziela Wielkanocy - Dobrego Pasterza

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień. Dziękujemy ks. Ryszardowi Sawickiemu za głoszone nauki przy wprowadzeniu relikwii św. Stanisława Papczyńskiego do naszego kościoła. Mamy kolejnego Orędownika w naszym klasztorze.
  2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem od dnia 20.IV liczba osób przebywających w świątyni jest zależna od powierzchni (jedna osoba ma przypadać na 15 m2). Zgodnie z ekspertyzą w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 40 osób w kościele. Prosimy zajmować miejsca respektując konieczność zachowania odległości - np. w co drugą ławce i w bocznych kaplicach. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Czerwonego Folwarku i Rosochatego Rogu za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, za miesiąc zapraszamy rodziny z Żubrówki Starej i Nowej.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii w domach rodzinnych przy krzyżach, kapliczkach.
  5. Majowe spotkanie biblijne jest jeszcze odwołane z powodu pandemii.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca a w piątek uroczystość św. Wojciecha patrona Polski (z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych).
  7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (1 osoba z rodziny) zapraszamy na spotkanie w sobotę 9.V po Mszy św. o godz. 18:30.
  8. Przypominamy, że spowiedź wielkanocną można odbyć do 7 czerwca (Niedziela Trójcy Świętej).
  9. Bardzo zachęcamy do łączenia się z nami w transmisji z Wigier przez internet. Link do połączenia można znaleźć na naszej stronie internetowej (parafia.wigry.pro). Plan transmisji z Wigier: 9.05. sobota o godz. 18:00 różaniec a potem 18:30 Msza św. a 10.05. w niedzielę o godz. 15:00.
  10. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy dostrzegając trudny od strony finansowej czas naszej parafii, dziękujemy za ofiary indywidualne i na konto składane na utrzymanie kościoła i cele remontowe. W tym tygodniu wpłynęło 500zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  11. W II niedzielę miesiąca – czyli za tydzień – ofiary przeznaczone są na fundusz remontowy.
  12. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł oraz książeczka Wielka tajemnica wiary (o Mszy św.; schemat, przygotowanie, postawy,-1zł)
  14. Trwa w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Msza św. Zapraszamy.