417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.04.26 - III Niedziela Wielkanocy - Biblijna

1. Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny oraz III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Zachęcamy do domowej intronizacji Pisma Świętego i codziennej lektury. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem od dnia 20 kwietnia liczba osób przebywających w świątyni jest zależna od powierzchni (jedna osoba ma przypadać na 15 m2). Zgodnie z ekspertyzą w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 40 osób w kościele. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  3. Przypominamy, że spowiedź wielkanocną można odbyć do 7 czerwca (Niedziela Trójcy Św.).
  4. Bardzo zachęcamy do łączenia się z nami w transmisji z Wigier przez i Link do połączenia można znaleźć na naszej stronie internetowej parafia.wigry.pro. Plan transmisji z Wigier: dziś (26.IV) – o 15:00; 1.V – piątek i 2.V. – sobota o godz. 18:00 różaniec a potem 18:30 - Msza św.; 3.V. - w niedzielę o godz. 15:00.
  5. W piątek rozpocznie się miesiąc Maryjny - maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 przed Mszą św. wieczorną a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i ale szczególnie w domach rodzinnych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych poza pilną koniecznością na indywidualne zaproszenie. W tych dniach całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej i pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi wielkanocnej jako też nasze przygotowanie do wprowadzenia relikwii św. Stanisława Papczyńskiego do naszego kościoła. Z naukami będzie nam towarzyszyć ks. Ryszard Sawicki.
  7. Z racji tej, że Uroczystość NMP Królowej Polski wypadła w tym roku w niedzielę, liturgicznie obchody zostają przeniesione na sobotę 2 maja. Msze św. jak w niedziele a wieczorem z racji I soboty miesiąca maja nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą mieszkańcy Czerwonego Folwarku i Rosochatego Rogu. Z powodu trwających obostrzeń nie będzie procesji tylko różaniec, Msza św. i apel. Pamiętajmy o flagach i modlitwie za naszą Ojczyznę.
  8. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy dostrzegając trudny od strony finansowej czas naszej parafii, dziękujemy za ofiary indywidualne i na konto składane na utrzymanie kościoła i cele remontowe. W tym tygodniu wpłynęło 1150 zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  10. Jest do nabycia książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł oraz książeczka Wielka tajemnica wiary (o Mszy św.; schemat, przygotowanie, postawy,-1zł)
  11. Trwa w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Msza św. Zapraszamy.