2020.02.09 - V Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj gościmy alumna z III roku Łukasza Kalinowskiego, który zbiera ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego w Ełku. Módlmy się za kleryków i prośmy o nowe powołania z naszej parafii.
  2. We wtorek 11.II wspomnienie MB z Lourdes. Pamiętajmy w modlitwie za chorych, cierpiących. Msza św. z namaszczeniem chorych zaplanowana jest w sobotę 22.II o godz. 12:00.
  3. W czwartek Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej o godz. 18:00.
  4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania od 15.II rozpoczynają kurs Alpha wg programu, który otrzymali.
  5. W sobotę 15.II kolejna pielgrzymka z Suwałk do Wigier w intencji o pokój na świecie, za Ojczyznę i rodziny - o pokój i zgodę w nich. Rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra w Suwałkach o godz. 13:00 a zakończenie w Wigrach na Mszy św. o godz. 18:30. Można dołączyć na trasie np. w Leszczewku lub Starym Folwarku. Informacje u p. Wiesława tel. 500600998
  6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zaplanowane jest na 18.II (wtorek) po wieczornej Mszy św.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 100 zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  8. Trwa na cele misyjne zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. komputery, monitory, drukarki, tv, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, grzejniki, kable, baterie, akumulatory), które możemy zwozić do 10 lutego br. i składać obok garażu przy ogrodach klasztornych.
  9. Rekolekcje w klasztorze: Jak przygotować się na Sąd Boży? 14-16.II.
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  11. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość, oraz książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł.
  12. Organizujemy z naszej parafii autokarową Pielgrzymkę Śladami Świętego Jana Pawła II. Wigry – Zakopane – Kraków – Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Oświęcim – Wigry, w dniach 18-21.06.2020 r. Koszt 500 zł. Oferta obejmuje przejazd autokarem kl. turystycznej z klimatyzacją, 2 noclegi (w pokojach 2,3,4 os.), wyżywienie wg. programu (2 obiady i 2 śniadania), ubezpieczenia turystyczne NNW, bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie oraz usługę przewodnika w Krakowie. Zapisy do końca marca z zaliczką 200zł.
  13. Dzień skupienia dla Seniorów, Emerytów, Samotnych w sobotę 22.II. Plan: 11:00-konferencja; 12:00-Msza św.; 13:00-wspólna agapa; 14:30-modlitwa różańcowa zakończona koronką i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.