417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.02.02 - Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - błogosławieństwo świec. Ofiary do puszek na fundusz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Za tydzień ofiary na WSD w Ełku.
  2. Zachęcamy do obejrzenia programu o ks. Kazimierzu Hamerszmicie w TV Trwam - dziś 2.II o 17:30 i w poniedziałek 3.II o tej samej porze.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja - błogosławieństwo chorych na gardło.
  4. We wtorek spotkanie biblijne, najpierw Msza o 18:30 potem konferencja w Domu Królewskim.
  5. W środę wspomnienie św. Agaty - błogosławieństwo chleba i wody.
  6. W czwartek (Nowenna do MB godz. 18:00), a w I piątek miesiąca odwiedziny chorych, adoracja NS od godz. 17:30 zakończona Litanią do NSJ (ofiary na fundusz misyjny).
  7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dzieci do I Komunii św. Kandydaci do Bierzmowania od 15.II rozpoczną kurs ALPHA wg programu, który otrzymali na spotkaniu.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 400 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Do kaplicy adoracji powróciła figura św. Józefa. Dziękujemy tym którzy przyczynili się do tego, módlmy się przez Jego wstawiennictwo za rodziny.
  9. Po raz kolejny jest organizowana na cele misyjne zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. komputery, monitory, drukarki, tv, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, grzejniki, kable, baterie, akumulatory), które możemy zwozić do 10 lutego br. i składać obok garażu przy ogrodach klasztornych.
  10. Rekolekcje w klasztorze: dla małżeństw 7-9.II; jak przygotować się na Sąd Boży 14-16.II.
  11. Organizujemy z naszej parafii autokarową Pielgrzymkę Śladami Świętego Jana Pawła II. Wigry – Zakopane – Kraków – Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Oświęcim – Wigry, w dniach 18-21.06.2020r. Koszt 500 zł. Oferta obejmuje przejazd autokarem kl. turystycznej z klimatyzacją, 2 noclegi (w pokojach 2,3,4 os.), wyżywienie wg. programu (2 obiady i 2 śniadania), ubezpieczenia turystyczne NNW, bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie oraz usługę przewodnika w Krakowie. Zapisy do końca marca z zaliczką 200zł.
  12. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  13. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Oraz książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł.
  14. Dzień skupienia dla seniorów, emerytów i osób samotnych – zapraszamy w sobotę 22.II.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.