417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2020.01.26 - III Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj Światowy Dzień Chorych na Trąd módlmy się za chorych i opiekujących się nimi szczególnie misjonarzy. Za tydzień przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) - błogosławieństwo świec - i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary do puszek na fundusz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
  2. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, zadbajmy o bezpieczeństwo. Klasztor posiada ciekawą ofertę (2.II-konkurs na drożdżówkę wigierską; 22.II-bal karnawałowy).
  3. We wtorek 28.I po Mszy o godz. 18:30 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 500 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie.
  5. W tym tygodniu I sobota miesiąca, Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, całodniowa adoracja, a o godz. 18:00 nabożeństwo różańcowe zakończone błogosławieństwem.
  6. Po raz kolejny jest organizowana na cele misyjne zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. komputery, monitory, drukarki, tv, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, grzejniki, kable, baterie, akumulatory), które możemy zwozić do 10 lutego br. i składać obok garażu przy ogrodach klasztornych.
  7. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jeszcze raz dziękujemy za wszelką życzliwość, pyszne posiłki oraz ofiary składane na kolędę, na cele remontowe i sprzątanie kościoła. Jeśli u kogoś w rodzinie nie było kolędy prosimy o zgłoszenie się i ustalenie wizyty w dowolnym terminie.
  8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 31.I-2.II w klasztorze. Szczegóły w recepcji.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  10. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.
  12. Organizujemy z naszej parafii autokarową Pielgrzymkę Śladami Świętego Jana Pawła II. Wigry – Zakopane – Kraków – Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Oświęcim – Wigry, w dniach 18-21.06.2020r. Koszt 500 zł. Oferta obejmuje przejazd autokarem kl. turystycznej z klimatyzacją, 2 noclegi (w pokojach 2,3,4 os.), wyżywienie wg. programu (2 obiady i 2 śniadania), ubezpieczenia turystyczne NNW, bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie oraz usługę przewodnika w Krakowie. Zapisy do końca marca z zaliczką 200zł.
  13. WSD w Ełku zaprasza młodzież męską na rekolekcje powołaniowe w dniach 30.I-2.II.2020 r.