2019.12.22 - IV Niedziela Adwentu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, których polecamy opiece Maryi. Kończy się czas Adwentu jutro poniedziałek i wtorek ostatnie roraty, 24.XII wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy tego dnia do zachowania tradycji powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych. Pasterka w Maćkowej Rudzie o godz. 22:00 a w Wigrach o 24:00. Pół godziny przed pasterką zapraszamy na wspólne kolędowanie. Pamiętajmy o samotnych, chorych i o naszych zmarłych. Pierwszy dzień świąt Msze św. o godz. 9:00 i 12:00; nie ma Mszy w Maćkowej Rudzie. W drugi dzień Świąt porządek niedzielny (taca na WSD w Ełku). Składamy najserdeczniejsze życzenia na Święta od ks. biskupa Jerzego Mazura i od nas, kapłanów wigierskich.
  2. W piątek 27.XII bp Jerzy Mazur udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. Warunkiem jest modlitwa Ojcze nasz w intencji dzieci nienarodzonych. Wieczorem po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.
  3. W poniedziałek przed Świętami odwiedzimy chorych (spoza Pierwszego piątku) od g. 10:00.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 300 zł, a z ostatniej niedzieli 2600 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie.
  5. Spotkanie dla Seniorów odbędzie się 28.XII. O godz. 11:00 ­– Msza św., 12:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 12:30 – spotkanie opłatkowe. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  7. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny z św. Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.
  9. Po Świętach, w okresie Bożego Narodzenia, pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Początek kolędy w poniedziałek 30.XII ­– miejscowość Wigry, Magdalenowo, Czerwony Folwark od godz. 14:00 – 3 kapłanów. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu najbliższych lat planowane jest dokończenie remontu schodów głównych kościoła (ok. 30 tys. zł), zakrystii, plebanii, refektarza oraz pierwszych części murów oporowych od strony bramy wjazdowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (30 zł) od rodziny.