Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
previous arrow
next arrow
2019.12.15 - III Niedziela Adwentu

2019.12.15 - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj Niedziela radości, która uświadamia, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować i przeprowadzić rekolekcje.
 2. Dziękujemy Mikołajowi, wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, Akcji Katolickiej oraz tym, którzy pomogli przygotować podarunki. Do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny (ofiary na ławki do kaplicy adoracji), płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Pokamedulski Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki w wykonaniu pani Anny Dadura, Daniela Waraksa i ks. Jacka Stefańskiego (to doskonały upominek pod choinkę).
 3. Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać kartki i ozdoby świąteczne.
 4. Roraty w tygodniu o godz. 7:00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki Matki Bożej do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
 5. Prosimy zgłaszać chorych (spoza Pierwszego piątku), których odwiedzimy przed Świętami 23.XII.
 6. Kandydaci do I Komunii św. mają spotkanie dziś po Mszy o godz. 9:00 w pracowni św. Romualda.
 7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe – w tym tygodniu wpłynęło 150 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Pojawił się dodatkowy - nie ujęty w pierwotnym projekcie - koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł). Dzisiaj ofiary na fundusz remontowy.
 8. Zapraszamy na wspólne strojenie choinek w kościele – w sobotę od 9:00.
 9. W sobotę 21.XII wyruszy pielgrzymka z Suwałk do Wigier w intencji o pokój na świecie, za Ojczyznę i rodziny - o pokój i zgodę w nich - przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra w Suwałkach o godz. 13:00 a zakończenie w Wigrach na Mszy św. o godz. 18:30. Zachęcamy do udziału, można dołączyć na trasie np. w Leszczewku lub Starym Folwarku. Informacje u p. Wiesława Taraszkiewicza, tel. 500600998.
 10. Kolejne spotkanie dla Seniorów odbędzie się 28.XII. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
 11. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolickią: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 12. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny z św. Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
 13. Fundacja Wigry Pro zaprasza dziś na kiermasz Bożonarodzeniowy w Domu Królewskim od 10:00 do 15:00 oraz ofertę wigilijną i świąteczną. Szczegóły na plakacie i stronie Fundacji.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym..

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 827766
 • Zakładki 25

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow