2019.12.01 - I Niedziela Adwentu

1. Witamy Parafian i Gości życząc błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, MB Niepokalanej. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Eucharystia – Źródło, Szczyt i Misja Kościoła”. Witamy alumna II roku WSD w Ełku, który zbiera ofiary na potrzeby seminarium. Ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Adwent ma nas przygotować do świąt, szczególnie poprzez połączone z odpustem rekolekcje adwentowe (6-8.XII), które poprowadzi ks. Henryk Zieliński (Redaktor Tygodnika „Idziemy”). Piątek: Msza św. o godz. 9:00 w Szkole w Starym Folwarku, Wigrach o 11:00 i 18:30. Sobota: 11:00, 18:30 i Maćkowa Ruda 16:00. Po Mszy o godz. 11:00 spotkanie z Mikołajem. Zachęcamy jeszcze do przynoszenia zabawek, maskotek, słodyczy.
  3. Kandydatów do I Komunii i Bierzmowania zachęcamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych a młodzież do Bierzmowania dodatkowo zapraszamy na spotkanie w niedzielę 8.XII po Mszy św. o 9:00.
  4. Do nabycia są opłatki na stół wigilijny (ofiary na ławki do kaplicy adoracji) oraz świece Caritas (małe - 6 zł, duże - 15 zł). Od 15.XII młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będzie kartki i ozdoby świąteczne
  5. Roraty w tygodniu o godz. 7:00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki MB do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
  6. Spotkanie Biblijne we wtorek, najpierw Msza o 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
  7. W tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek 5.XII od godz. 9:00. I sobota miesiąca zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 10:00 do godz. 18:00 - różaniec.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 1000 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie, ale trzeba je zakończyć, jak zaleca konserwator. Za dwa tygodnie 15.XII ofiary na fundusz remontowy.
  9. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny z św. Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
  10. Kolejne spotkanie dla Seniorów odbędzie się 28.XII. Osoby chętne (lub Ich Rodziny) prosimy o kontakt tel., sms lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  12. Fundacja Wigry Pro zaprasza na warsztaty kulinarne z ozdób świątecznych 7.XII i kiermasz Bożonarodzeniowy 15.XII oraz ofertę wigilijną (cateringową). Szczegóły na plakacie i stronie Fundacji.
  13. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.