2019.11.24 - XXXIV Niedziela zwykła - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Witamy Gości i Parafian, życząc wszystkim błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok kościelny. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się czas Adwentu i przygotowanie do świąt poprzez nasze rekolekcje (6-8.XII), w czasie których będzie spotkanie dzieci z Mikołajem. Zachęcamy do przynoszenia zabawek, maskotek, słodyczy lub złożenia po Mszy św. dobrowolnej ofiary do puszki na ten cel.
  2. Zachęcamy w listopadzie do udziału w modlitwie różańcowej w wypominkach za zmarłych (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00).
  3. W sobotę 30.XI w Suwałkach odbędzie się inauguracja nowego roku dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 14:00 w kościele św. Aleksandra. Zapraszamy na to spotkanie grupy z naszej parafii.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 200 zł a z ostatniej niedzieli 2900 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie, ale trzeba je zakończyć, jak zaleca konserwator. Za tydzień ofiary na WSD w Ełku.
  5. Można składać podpisy pod projektem ustawy o ochronie polskiego majątku narodowego.
  6. Kolejne spotkanie dla Seniorów odbędzie się 28.XII. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  8. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny z św. Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
  9. Klasztor zaprasza na wieczór sylwestrowy 31.XII. Szczegóły na plakacie i stronie: fundacja.wigry.pro
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.