417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2019.09.15 - XXIV Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Nasz wieniec w dożynkach diecezjalnych w Rajgrodzie zajął I miejsce w kategorii symbolu eucharystycznego. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewa.
  2. Dzisiaj o godz. 11:00 w Dużej Galerii spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a 22.IX. rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Dziękujemy tym którzy wzięli udział w akcji „Polska pod Krzyżem”, trwajmy na modlitwie by wypraszać moc Ducha Świętego w zachowaniu wiary w naszej Ojczyźnie i aby wszystkie rodziny były silne Bogiem.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 350 zł, a z ostatniej niedzieli 3 tys. zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Trwają prace przy elewacji i ołtarzu św. Piotra. Została już zebrana kwota na pokrycie wkładu własnego, natomiast pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace przed zimą, jak zaleca konserwator.
  5. Rekolekcje we wrześniu w klasztorze: 21-22.09.2019 - Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej; 27-29.09.2019 - Rekolekcje dla przedsiębiorców.
  6. W niedzielę 29.IX po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na VI koncert w ramach programu Niepodległa w wykonaniu orkiestry kameralnej i chóru pod kierownictwem Grzegorza Bogdana.
  7. Jest do nabycia nowy album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier.
  8. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. Antoniego Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10zł - na Dzieło Biblijne).
  9. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej parafii wspólnota dla seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Matką Najświętszą i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Do nabycia Tygodnik Źródło w którym jest relacja z transmisji Mszy św. przez TV Trwam z dnia 24.06.2019 r. w Wigrach.
  11. Jest nowy kalendarz można zamawiać intencje na przyszły rok.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.