417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2019.09.01 - XXII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, MB Niepokalanej. Dziś 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, modlimy się o pokój.
  2. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować dożynki parafialne, wieńce i kosze dożynkowe, Starostom Iwonie i Marcinowi Poświatowskim, Akcji Katolickiej za przeprowadzenie konkursu, wszystkim którzy pomogli przygotować Jarmark, służbom mundurowym za pokaz sprzętu, za występy zespołom ludowym.
  3. W poniedziałek 2.IX rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza św. w szkole o godz. 9:00.
  4. W tym tygodniu I wtorek spotkanie biblijne Msza św. o godz. 18:30 a potem spotkanie w Dużej Galerii; I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania (Nowenna do Matki Bożej godz. 18:00); I piątek miesiąca, odwiedziny chorych, adoracja od godz. 18:00 zakończona Litanią do Najśw. Serca Jezusowego (ofiary podczas Mszy św. na fundusz misyjny). W sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, potem całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 19:00 nabożeństwem Fatimskim, które poprowadzą mieszkańcy Mikołajewa. W niedzielę święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, poświęcenie ziarna na zasiew - Dożynki Diecezjalne w Rajgrodzie.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na V koncert w ramach programu Niepodległa w wykonaniu zespołu TrioA’TRE i solistów pod kierownictwem Cezarego Gójskiego.
  6. Zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 15.IX a rodziców i dzieci do I Komunii św. 22.IX. Spotkania odbędą się w Dużej Galerii o godz. 11:00.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 500 zł, a na kwiaty 700 zł, polecamy ich w modlitwie. Trwają prace przy elewacji i ołtarzu św. Piotra. Możemy pomagać Siostrom zakonnym prowadzącym hospicjum w Wilnie przynosząc środki czystości, ręczniki (papierowe i kąpielowe), kawę, herbatę itp. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  8. „Polska pod Krzyżem” to akcja ogólnopolska, aby przepraszać za bluźnierstwa i profanacje oraz modlić się o nawrócenie, wypraszać moc Ducha Świętego w zachowaniu wiary w naszej Ojczyźnie i aby wszystkie rodziny były silne Bogiem. W naszej świątyni będzie całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 18:00 Różaniec św. (część bolesna) i 18:30 Msza św.
  9. Pielgrzymka z Martyrią do Ziemi Świętej w dniach 19-26.11.2019 r. - szczegóły na plakacie.
  10. Jest do nabycia nowy album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość i drugi Święty, który chodził po naszej ziemi. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i albumem z zdjęciami z Wigier.
  11. Rekolekcje we wrześniu w klasztorze: 14.09.2019 - Dzień skupienia dla Świeckiego Instytutu karmelitańskiego Elianum; 21-22.09.2019 - Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej; 27-29.09.2019 - Rekolekcje dla przedsiębiorców.
  12. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. Antoniego Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10zł - na dzieło biblijne).
  13. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Najświętszą Maryją Panną i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub Ich Rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska : 696 552 999; Joanna Majewska - Wichrań: 605 586 511.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Do nabycia Tygodnik Źródło w którym jest relacja z transmisji Mszy św. przez TV Trwam z dnia 24.06.2019 r. w Wigrach.
  15. Jest nowy kalendarz można zamawiać intencje na przyszły rok.
  16. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.