2019.08.25 - XXI Niedziela zwykła - Dożynki Parafialne

1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Matki Bożej Niepokalanej. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominając o codziennej modlitwie i niedzielnej mszy św. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości, jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Dziękujemy ks. Jerzemu za Słowo Boże oraz ks. Infułatowi Antoniemu Kochańskiemu.
  2. Dzisiaj Dożynki parafialne dziękujemy poszczególnym miejscowościom za przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych. Tego dnia zostaną poświęcone dwie pamiątkowe tablice dotyczące jubileuszu przybycia kamedułów nad Wigry i osób zasłużonych. Dziękujemy Starostom dożynkowym Iwonie i Marcinowi Poświatowskim, Akcji Katolickiej za przeprowadzenie konkursu, wszystkim którzy pomogli przygotować Jarmark, służbom mundurowym za pokaz sprzętu, za występy zespołom ludowym.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 450 zł, których polecamy w modlitwie. Trwają prace przy elewacji i ołtarzu św. Piotra. Dziękujemy oddziałowi Akcji Katolickiej i darczyńcom za ofiary do puszek (2 300 zł), które zostały przekazane Siostrom zakonnym prowadzącym hospicjum w Wilnie, gdzie był malowany obraz Jezusa Miłosiernego. Możemy też przekazywać środki czystości, papier toal., ręczniki (papier. i kąpielowe), kawę, herbatę itp.
  4. Za tydzień niedziela 1.IX – 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, modlimy się o pokój.
  5. W poniedziałek 2.IX rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza św. w szkole o godz. 9:00.
  6. Rekolekcje we wrześniu w klasztorze: 14.09.2019 – Dzień skupienia dla Świeckiego Instytutu karmelitańskiego Elianum; 21-22.09.2019 – Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej; 27-29.09.2019 – Rekolekcje dla przedsiębiorców.
  7. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji – w jedności z Panem Bogiem, Najświętszą Maryją Panną i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  9. Jest do nabycia nowy album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość i drugi Święty, który chodził po naszej ziemi. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i albumem z zdjęciami z Wigier.
  10. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. A. Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10zł – na dzieło biblijne).
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.