417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2019.07.28 - XVII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Matki Bożej Niepokalanej. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominając o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Dziękujemy ks. Łukaszowi Biziewskiemu SDB, Rodzicom i całej rodzinie za dzisiejszą obecność i błogosławieństwo prymicyjne.
  2. Dzisiaj o godz. 13:30 oraz o 18:00 w Małej Galerii można zobaczyć prace powstałe podczas warsztatów kaligraficznych.
  3. We wtorek (30.VII) po Mszy wieczornej spotkanie w Dużej Galerii z Ks. Prof. Michałem Hellerem (specjalista w dziedzinie filozofii przyrody, fizyki, kosmologii) nt. Człowiek wobec wszechświata. Zapraszamy!
  4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania (Nowenna do MB godz. 18:00); I piątek miesiąca odwiedziny chorych, adoracja od godz. 18:00 zakończona Litanią do NSJ (ofiary na fundusz misyjny). W sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, potem całodniowa adoracja NS zakończona o godz. 19:00 Nabożeństwem Fatimskim, które poprowadzą mieszkańcy Starego Folwarku.
  5. W sobotę 10.VIII odbędzie się spływ kajakowy z Wigier do Maćkowej Rudy w ramach Jubileuszu XX-lecia pobytu Jana Pawła II, pod patronatem Wójta Gminy Suwałki. W planie jest zwiedzanie, Msza św., spływ szlakiem papieskim zakończony agapą u Państwa Cichanowicz. Zapisy w recepcji klasztoru lub Gminie.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert „Kamedulskie Wigry” w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej. Tego dnia po Mszach św. przed kościołem można wspomóc dobrowolną ofiarą do puszki Mamę chłopca Radka Sadowskiego z Suwałk chorego na mózgowe porażenie dziecięce. Zebrane ofiary przeznaczone są na leczenie i rehabilitację. Rodzina dziękuję za pomoc.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od darczyńców indywidualnych wpłynęło 300zł, których polecamy naszej modlitwie. Rozpoczęły się prace remontowe przy schodach i ołtarzu św. Piotra. Wkład własny parafii łącznie 23 000 zł (zebrane jest 11 000 zł).
  8. Dziękujemy za udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Zebrano 700 zł.
  9. Zapowiedzi: Katarzyna Eliza Wichrań zam. w Warszawie i Mariano Aaron Pineiro Ramos zam. w Warszawie zapowiedź II. Ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych do zawarcia tego małżeństwa powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  10. Jest do nabycia nowy album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość i drugi Święty, który chodził po naszej ziemi. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i albumem z zdjęciami z Wigier.
  11. Dożynki parafialne odbędą się 25.VIII i prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec jako dziękczynienie za plony oraz do konkursu, by potem reprezentować na dożynkach gminnych, powiatowych i diecezjalnych.
  12. Zapisani na pielgrzymkę do Wilna 24.VIII proszeni są o wpłaty 150zł i podpisanie klauzuli.
  13. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. Antoniego Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10zł-na dzieło biblijne).
  14. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Najświętszą Maryją Panną i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub Ich Rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska : 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godzinie 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.