Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
2022 Jesień - rekolekcje
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2018.09.02 - XXII Niedziela zwykła

2018.09.02 - XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, i kończących wakacje. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy a uczniom dobrego roku szkolnego.
 2. Tydzień temu odbyły się Dożynki Wojewódzkie połączone z parafialnymi. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta, za dekoracje, mieszkańcom Starego Folwarku za ornat, Remieńkinia za obrus ołtarzowy, Maćkowej Rudzie za dary ziemi i wieniec dożynkowy który zajął II miejsce w konkursie i pojedzie reprezentować naszą parafię na Dożynki Diecezjalne w Gołdapi. Bóg zapłać za ofiary na kościół i mszę św. dziękczynne od poszczególnych miejscowości.
 3. Dziękuje mieszkańcom Remieńkinia za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, w październiku poprosimy mieszkańców Żubrówki i Aleksandrowa.
 4. W poniedziałek 3 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 9:00 w szkole w Starym Folwarku w intencji uczniów, nauczycieli, dyrekcji. Zapraszamy.
 5. We wtorek spotkanie biblijne: Msza św. o godz. 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek miesiąca - odwiedziny chorych (podczas Mszy św. zbierane są ofiary na fundusz misyjny).
 7. W sobotę 8.IX Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej). Błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. W Gołdapi Dożynki Diecezjalne, rozpoczęcie o godz. 10:00. Tego dnia od godz. 12:30 na Wigrach w ogrodach klasztornych odbędzie się Święto Siei z piknikiem rodzinnym. Szczegóły na plakatach.
 8. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w niedzielę 9.IX po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na Koncert Muzyki Poważnej w wykonaniu zespołu TRIOA’TRE.
 9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 200 zł. Zebraliśmy już odpowiednią kwotę na nasz wkład własny parafii do rozliczenia projektu i remontu II etapu prac przy elewacji kościoła i renowacji okien. Będziemy składać wniosek na III etap dokończenia frontonu i schodów głównych. Kolejne prace remontowe dotyczą wymiany instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej, które rozpoczną się we wrześniu (wkład własny parafii ok. 30 000 zł). Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
 10. Z racji remontu eremów (odkopanie fundamentów) przez kilka tygodni nie będzie podjazdu do kościoła jedynie przejście dla pieszych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
 11. Sprzątanie kościoła w piątek 14.IX prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
 12. 15-16.IX Europejskie Dni Dziedzictwa na Wigrach. Konferencja, zwiedzanie klasztoru i miejsc kamedulskich, wyjazd do Kowna i Pożajścia klasztoru (koszt ok. 100zł).
 13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę i otrzymujemy słodki upominek.
 14. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
 15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
 16. W klasztorze w najbliższym czasie:

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
(X - V: 15:00); VI - IX: 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 652187
 • Zakładki 28

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow