2018.09.02 - XXII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, i kończących wakacje. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy a uczniom dobrego roku szkolnego.
  2. Tydzień temu odbyły się Dożynki Wojewódzkie połączone z parafialnymi. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta, za dekoracje, mieszkańcom Starego Folwarku za ornat, Remieńkinia za obrus ołtarzowy, Maćkowej Rudzie za dary ziemi i wieniec dożynkowy który zajął II miejsce w konkursie i pojedzie reprezentować naszą parafię na Dożynki Diecezjalne w Gołdapi. Bóg zapłać za ofiary na kościół i mszę św. dziękczynne od poszczególnych miejscowości.
  3. Dziękuje mieszkańcom Remieńkinia za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, w październiku poprosimy mieszkańców Żubrówki i Aleksandrowa.
  4. W poniedziałek 3 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 9:00 w szkole w Starym Folwarku w intencji uczniów, nauczycieli, dyrekcji. Zapraszamy.
  5. We wtorek spotkanie biblijne: Msza św. o godz. 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek miesiąca - odwiedziny chorych (podczas Mszy św. zbierane są ofiary na fundusz misyjny).
  7. W sobotę 8.IX Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej). Błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. W Gołdapi Dożynki Diecezjalne, rozpoczęcie o godz. 10:00. Tego dnia od godz. 12:30 na Wigrach w ogrodach klasztornych odbędzie się Święto Siei z piknikiem rodzinnym. Szczegóły na plakatach.
  8. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w niedzielę 9.IX po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na Koncert Muzyki Poważnej w wykonaniu zespołu TRIOA’TRE.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 200 zł. Zebraliśmy już odpowiednią kwotę na nasz wkład własny parafii do rozliczenia projektu i remontu II etapu prac przy elewacji kościoła i renowacji okien. Będziemy składać wniosek na III etap dokończenia frontonu i schodów głównych. Kolejne prace remontowe dotyczą wymiany instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej, które rozpoczną się we wrześniu (wkład własny parafii ok. 30 000 zł). Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  10. Z racji remontu eremów (odkopanie fundamentów) przez kilka tygodni nie będzie podjazdu do kościoła jedynie przejście dla pieszych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
  11. Sprzątanie kościoła w piątek 14.IX prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
  12. 15-16.IX Europejskie Dni Dziedzictwa na Wigrach. Konferencja, zwiedzanie klasztoru i miejsc kamedulskich, wyjazd do Kowna i Pożajścia klasztoru (koszt ok. 100zł).
  13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę i otrzymujemy słodki upominek.
  14. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
  16. W klasztorze w najbliższym czasie: