417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2018.08.26 - XXI Niedziela zwykła - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, wypoczywających. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie.
  2. Uroczystość Najświętszej Matki Bożej Częstochowskiej i Dożynki Wojewódzkie połączone z powiatowymi, gminnymi i parafialnymi. To święto dziękczynienia za plony i modlitwa za rolników wraz z jarmarkiem, wystawcami, degustacją regionalnych potraw i muzyką. W tym dniu pierwsza Msza św. o godz. 9:00, a o godz. 11:00 msza św. polowa w ogrodach z udziałem władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych i kościelnych różnych wyznań. Wieczorna msza św. o godz. 19:00. W tym dniu nie ma mszy w Maćkowej Rudzie. Prosimy o dostosowanie się służbom porządkowym. Program dożynek na plakatach.
  3. W tym tygodniu I sobota miesiąca – rano msza św. w Apartamentach papieskich o godz. 8:30, całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu a wieczorem o godz. 19:00 modlitwą różańcową rozpoczynamy Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą mieszkańcy Remieńkinia. 1.IX to 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, dzień weterana modlimy się o pokój na świecie.
  4. Także 1.IX w Sejnach Mszą św. o 18:00 rozpoczną się uroczystości odpustowe związane z 43 rocznicą koronacji Figury Matki Bożej i z Jubileuszem 200-lecia utworzenia diecezji sejneńskiej. Główne uroczystości w niedzielę o 12:00. Szczegółowy program na plakacie.
  5. W poniedziałek 3.IX rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, z tej racji Msza św. o godz. 9:00 w szkole w Starym Folwarku. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. w piątek i sobotę pół godziny przed mszą św. wieczorną.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Leszczewa. Następne sprzątanie w piątek 14.IX prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 300 zł. Zebraliśmy już odpowiednią kwotę na nasz wkład własny parafii do rozliczenia projektu i remontu II etapu prac przy elewacji kościoła i renowacji okien. Będziemy składać wniosek na III etap: dokończenie frontonu i schodów głównych. Kolejne prace remontowe dotyczą wymiany instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej, które rozpoczną się we wrześniu (wkład własny parafii ok. 30 tyś zł). Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie.
  8. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w niedzielę 9.IX po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej i chóru.
  9. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY. Jest też do nabycia Miesięcznik ARKA poświęcony historii Wigier i klasztoru.
  11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  12. W gablocie wywieszona jest informacja o studiach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
  13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
  14. W klasztorze w najbliższym czasie: