Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
2022 Jesień - rekolekcje
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2018.07.08 - XIV Niedziela zwykła

2018.07.08 - XIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, wypoczywających. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie. W Martyrii znajduje się kalendarium wydarzeń Jubileuszowych na Wigrach oraz plan rekolekcji na drugie półrocze.
 2. Dziękujemy o. Jackowi Stefańskiemu i uczestnikom pielgrzymki parafialnej za dar wspólnej modlitwy i podróżowania. 22.IX planowana jest następna pielgrzymka, jednodniowa, do Różanegostoku, Sokółki, Świętej Wody.
 3. W najbliższy wtorek w Dużej Galerii Domu Królewskiego o godz. 17:00 zostanie otwarta Wystawa obrazów Księdza Witolda Urbanowicza z Paryża z udziałem Autora. Zapraszamy
 4. Dziękuję mieszkańcom Cimochowizny i Leszczewka za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim i dekorację Figury MB. Następne spotkanie Fatimskie 4.VIII, prosimy mieszkańców Starego Folwarku.
 5. Dziękuje za sprzątanie kościoła mieszkańcom Cimochowizny. Następne 20.VII zapraszamy mieszkańców Leszczewka. Dziękujemy Pani Irenie Izbickiej za podarowanie pięknych kwiatów do kościoła.
 6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 150 zł. Podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Kultury na dofinansowanie kolejnego etapu prac związanych z elewacją kościoła oraz renowacją okien (ok. 200 tys. zł, wkład własny Parafii ok. 8 tys. zł.). Dziś II niedziela miesiąca ofiary na fundusz remontowy.
 7. Zamówione msze św. o Boże błog. za mieszkańców i ich rodziny: Magdalenowo, Wigry i Królówek 11.VII godz. 18:30; Burdeniszki 09.VIII godz. 18:30 i Czerwony Folwark 10.VIII godz. 18:30.
 8. W Lipsku uroczystości ku czci Bł. Marianny Biernackiej patronki teściowych odbędą się 14.VII o godz. 10:00. Natomiast w niedziele 15.VII o godz. 8:40 zachęcamy do oglądania programu dla dzieci Ziarno, które było nagrywane min. w Wigrach i Studzienicznej śladami św. Jana Pawła II.
 9. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, ze względu na ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela zawierają artykuły o Klasztorze wigierskim. Polecamy także książki „Wszystko o Jezusie Chrystusie”, „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” oraz śpiewnik „Mała księga patrioty”. Można też zaopatrzyć się w modlitewnik: „Ja pójdę za nią. Modlitewnik teściowych”.
 11. Książka w formie albumu Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego.
 12. Kalendarz Jubileuszowy: 21.VII – rajd rowerowy i kino plenerowe oraz otwarcie Wystawy Sacrum Miejsca Leszka Mądzika; 22.VII – Konferencja „Europa Christii”; 28.VII – gra terenowa, pokaz rzemiosła, koncert
 13. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy - do rozpoczęcia mszy św. o godz. 19:00.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
(X - V: 15:00); VI - IX: 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 652126
 • Zakładki 28

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow