2018.07.01 - XIII Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca lipca dla wielu czas urlopu, wakacji. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie. W Martyrii znajduje się kalendarium wydarzeń Jubileuszowych na Wigrach oraz plan rekolekcji na drugie półrocze.
  2. Dzisiaj gościmy ks. Marka Godlewskiego, który przyjmuje intencje na pieszą pielgrzymkę z Suwałk na Jasną Górę. Dziękujemy za obecność, Boże Słowo i wspólną modlitwę.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek miesiąca – odwiedziny chorych (ofiary na fundusz misyjny) i pierwsza sobota miesiąca – rano msza św. w Apartamentach papieskich, całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu a wieczorem o godz. 19:00 modlitwą różańcową rozpoczynamy nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą mieszkańcy Leszczewka i Cimochowizny.
  4. Sprzątanie kościoła 6.VII - zapraszamy mieszkańców Cimochowizny.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 300 zł. Podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Kultury na dofinansowanie kolejnego etapu prac związanych z elewacją kościoła oraz renowacją okien (ok. 200 tys. zł, wkład własny Parafii ok. 8 tys. zł.). Za tydzień II niedziela miesiąca ofiary na fundusz remontowy.
  6. Uroczystości ku czci Bł. Marianny Biernackiej patronki teściowych odbędą się 14.VII o godz. 10:00 w Lipsku.
  7. W niedzielę 15.VII o godz. 8.40 zachęcamy do oglądania programu dla dzieci „Ziarno”, który było nagrywane min. w Wigrach i Studzienicznej śladami św. Jana Pawła II.
  8. Zamówione msze św. o Boże błog. za mieszkańców i ich rodziny: Magdalenowo, Wigry i Królówek 11.VII godz. 18:30; Burdeniszki 09.VIII godz. 18:30 i Czerwony Folwark 10.VIII godz. 18:30.
  9. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela i Idziemy zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
  11. Polecamy także książki „Wszystko o Jezusie Chrystusie”, „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” oraz śpiewnik „Mała księga patrioty”. Można też zaopatrzyć się w modlitewnik: „Ja pójdę za nią. Modlitewnik teściowych”.
  12. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy - do rozpoczęcia mszy św. o godz. 19:00.