2018.05.06 - VI Niedziela Wielkanocy

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy, rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Msza św. i uświęcenie pól w Remieńkiniu 19 maja, w Leszczewie 21 maja. Inne miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze mogą też zamówić mszę przy krzyżach lub innych miejscach.
  2. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i II niedziela miesiąca, ofiary na fundusz remontowy. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 11:00.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Magdalenowa, Wigier i Królówka oraz za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim. Następne sprzątanie kościoła w piątek 11.V prosimy mieszkańców Ryżówki.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę po mszy św. o 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
  6. 1 maja przeżyliśmy rozpoczęty jubileusz 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry z pobłogosławieniem Domu Królewskiego i Kaplicy Kanclerskiej. Dziękuję wszystkim którzy pomogli przygotować całą uroczystość, szczególnie pracownikom Fundacji i naszym parafianom.
  7. 20180503_wystep-37
    20180503_wystep-37
  8. Dziękujemy dla zespołu SONUS z GOK w Krzywym pod opieką Zbigniewa Grzanki i Elżbiety Smokowskiej-Grzanki wraz z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły w Starym Folwarku za pieśni i wiersze patriotyczne z okazji Święta 3 Maja.
  9. W tym tygodniu we wtorek Uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski, a po mszy św. wieczornej spotkanie biblijne. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  10. 11 maja przybędą do parafii na całą dobę relikwie Św. Stanisława Kostki. Tego dnia msza św. w szkole Starego Folwarku o 13:00 w intencji dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli a potem w Wigrach o 18:30. Pożegnanie Relikwii w sobotę na mszy św. o 12:00.
  11. Także 11.V rozpoczynają się rekolekcje Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, które w naszym klasztorze poprowadzi ks. Jacek Stefański.
  12. W najbliższą sobotę w naszych ogrodach klasztornych odbędzie się Aktywna Majówka nad Wigrami wraz z piknikiem (kiermaszem, stoiska z regionalnymi produktami) połączona z Maratonem Kajakowym i premierą nowego kajaku z Suwalszczyzny. Zapraszamy, szczegóły na stronie i plakatach.
  13. Zapowiedzi: Paweł Rudziewicz stanu wolnego zam. w Rutkowskie Duże, par. Jaświły i Monika Świacka stanu wolnego zam. Maćkowa Ruda par tutejsza zapowiedź I; Sebastian Magda stanu wolnego i Dorota Małgorzata Grzegorek stanu wolnego oboje zam. Rosochaty Róg par tutejsza zapowiedź I.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.
  15. Są do nabycia za dobrowolną ofiarę książki o Ks. K. Hamerszmicie „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania” oraz Koronka Kamedulska.
  16. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo, tel. 602720871.
  17. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zawierającej ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  19. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.