Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
2022 Jesień - rekolekcje
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2018.04.29 - V Niedziela Wielkanocy

2018.04.29 - V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia parafialne

Logo Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocy, dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego oraz ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12:00 w ramach Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry dla naszych parafian i gości będzie zwiedzanie klasztoru.
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 11:00 w salce na plebani.
 3. Sprzątanie kościoła w poniedziałek 30.IV prosimy mieszkańców Magdalenowa, Wigier i Królówka, których jednocześnie prosimy o przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim w sobotę 5 maja.
 4. We wtorek rozpocznie się miesiąc Maryjny maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 z czytanką nt. Maryja w polskiej poezji i pobożności Polaków – w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
 5. 1 maja będziemy przeżywać uroczystości jubileuszowe 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry. Najpierw odbędzie się krótka sesja naukowa, potem Msza św. o godz. 12:00 z Bp Ełckim, pobłogosławienie Domu Królewskiego i Kaplicy Kanclerskiej a wieczorem przepiękny Koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Szczegóły na plakacie i stronie. Serdecznie zapraszamy.
 6. 20180503_wystep-37
  20180503_wystep-37
 7. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Święto Narodowe i rocznica Konstytucji (1791). Msze św. jak w niedziele oraz dodatkowa wieczorna o 18:30, a przed mszą nabożeństwo do Niepokalanej. O 12:00 Msza św. o błog. dla Ojczyzny, a potem patriotyczny montaż słowno-muzyczny Zespołu SONUS z GOK w Krzywym pod opieką Zbigniewa Grzanki i Elżbiety Smokowskiej-Grzanki wraz z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły w Starym Folwarku. Pamiętajmy o flagach i modlitwie za naszą Ojczyznę.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych, modlitwa za strażaków, ofiary na fundusz misyjny i pierwsza sobota, rano msza św. o godz. 8:30 w Kaplicy Papieskich i całodniowe wystawienie NS w kaplicy adoracyjnej a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00, najpierw różaniec a potem msza św.
 9. 11 maja przybędą do parafii na całą dobę relikwie Św. Stanisława Kostki. Tego dnia msza św. w szkole Starego Folwarku o godz. 13:00 w intencji dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli a potem w Wigrach
 10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Od ofiarodawców wpłynęło 100 zł.
 11. Są do nabycia za dobrowolną ofiarę książki: „Wszystko o objawieniach z Lourdes” wydana z okazji 160-lecia objawień w Lourdes oraz o Ks. K. Hamerszmicie „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania”. Książka może być dobrym prezentem na różne okazje.
 12. Ze względu na trwające prace wokół kościoła, plebani i murów wew. dotyczących ścieżek dla osób niepełnosprawnych, prosimy o nie wjeżdżanie na teren klasztoru za wyjątkiem osób starszych.
 13. Zapowiedzi: Damian Turowicz stanu wolnego zam. Krasne, par. Krasnopol i Edyta Pietranis stanu wolnego zam. Magdalenowo par tutejsza zapowiedź II.
 14. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 15. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zawierającej ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
 17. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 18. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
(X - V: 15:00); VI - IX: 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 654013
 • Zakładki 28

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow