417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2018.04.22 - IV Niedziela Wielkanocy - Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary na tacę na WSD w Ełku.
  2. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski i naszej Diecezji. Jest to też dzień imienin naszego Biskupa Jerzego, zapraszamy do wspólnej modlitwy. We środę święto Św. Marka i Dzień Modlitw o Urodzaje i o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie. W niedzielę dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego oraz ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców.
  3. Za tydzień po mszy św. o 12:00 w ramach Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry dla naszych parafian i gości będzie zwiedzanie klasztoru wraz z zapoznaniem się z historią tego niezwykłego miejsca.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Od ofiarodawców wpłynęło 150 zł. A z ostatniej niedzieli 2750 zł. Przed dniem 1.V zostaną zamontowane w kościele nowe drzwi do zakrystii, kaplicy i do przedsionków dzięki dofinansowaniu m.in. Lasów Państwowych.
  5. Sprzątanie kościoła zaplanowane jest na 30.IV prosimy mieszkańców Magdalenowa, Wigier i Królówka, których jednocześnie prosimy o przewodniczenie w Nabożeństwie Fatimskim w sobotę 5.V.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – 29.IV o 11:00 w salce na plebani.
  7. Zbliża się miesiąc maj i uroczystości jubileuszowe 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry. 1.V odbędzie się krótka sesja naukowa, Msza św. o godz. 12:00 z Bp Ełckim, pobłogosławienie Domu Królewskiego i Kaplicy Kanclerskiej a wieczorem przepiękny Koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Szczegóły na plakacie i stronie. Zapraszamy do udziału. Nabożeństwa majowe przed mszą św. wieczorną o 18:00.
  8. Zapowiedzi: Damian Turowicz, stanu wolnego, zam. Krasne, par. Krasnopol i Edyta Pietranis stanu wolnego, zam. Magdalenowo, par. tutejsza - zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia małżeństwa między tymi osobami, powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  9. W zakrystii jest do nabycia za dobrowolną ofiarę książka pt. „Wszystko o objawieniach z Lourdes” wydana z okazji 160-lecia objawień w Lourdes oraz książka o Ks. K. Hamerszmicie „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania”. Książka może być dobrym prezentem na różne okazje.
  10. Ze względu na trwające prace wokół kościoła, plebani i murów wew. dotyczących ścieżek dla osób niepełnosprawnych, prosimy o nie wjeżdżanie na teren klasztoru za wyjątkiem osób starszych. Prace potrwają ok. 2 tygodnie.
  11. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  12. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zawierającej ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  14. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.