2018.03.04 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy ks. prof. Janowi Przybyłowskiemu za przeprowadzenie rekolekcji. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa. Dziękujemy Spowiednikom, Organistce, Klerykowi, Służbie liturgicznej, Kuchni klasztornej, Pani Dyrektor i pracownikom szkoły w Starym Folwarku.
  2. Trwamy w okresie Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od ofiarodawców wpłynęło 200 zł.
  4. W trakcie Wielkiego Postu można do skarbony na ołtarzu św. Romualda składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego, a przy figurze Pana Jezusa znajduje się skarbona na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ.
  5. We wtorek 6.III spotkanie biblijne. Rozpoczęcie na mszy św. o godz. 18.30 a potem w dużej galerii Domu Królewskiego. Serdecznie zapraszamy.
  6. W tym tygodniu w piątek i sobotę na prośbę Papieża Franciszka odbędzie się 24 godziny dla Pana. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie i całodniowa adoracja NS zakończona nabożeństwem do św. Józefa przed Drogą Krzyżową. W sobotę adoracja NS po mszy św. o godz. 7.30 zakończona nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00.
  7. Za tydzień 11 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 13:00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura transmitowana na żywo z naszego kościoła przez TVP POLONIA. Tego dnia Msza św. o godz. 12:00 zostaje przesunięta na godz. 13:00. To dla naszego kościoła, klasztoru i parafii wielki wyróżnienie i zaszczyt. Dajmy świadectwo naszej wiary. Szczególnie zapraszamy członków Wspólnot parafialnych: Kół Różańcowych, Dzieła Nieustannej Nowenny, Domowego Kościoła, oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Czerwonego Folwarku i Burdeniszek.
  9. Została uruchomiona już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej. Biblioteka czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 do godz. 12.00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  10. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 30.06-1.07 br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  11. Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Suwałkach organizuje: a) Pielgrzymkę do Ziemi Świętej: Jordania – Izrael 10-18.04. br. oraz b) Pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwackich, Medjugorie, Dubrownik, Budapeszt 9-18.07. br. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafialnej.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA , TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy dziś do godz. 16:00.