417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2018.02.18 - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od ofiarodawców wpłynęło 500 zł a ofiary z ostatniej niedzieli 2150 zł przeznaczone są na cele remontowe, szczególnie na spłacenie należności za maty grzewcze.
  2. Dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Dziękujemy za obecność ks. Rektora kan. dr Antoniego Skowrońskiego.
  3. Za tydzień Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym i koronkę, szczególnie należących do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  5. Od środy rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W trakcie Wielkiego Postu można do skarbony na ołtarzu św. Romualda składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego, a przy figurze Pana Jezusa znajduje się skarbona na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ.
  7. Od Wielkiego Postu przed każdą niedzielną mszą św. będziemy czytać teksty z Katechizmu Kościoła Katolickiego, by przypominać główne prawdy naszej wiary.
  8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 2 do 4.03.2018 r.
  9. 11 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 13:00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura transmitowana na żywo z naszego kościoła przez TVP POLONIA. Tego dnia Msza św. o godz. 12:00 zostaje przesunięta na 13:00. To dla naszego kościoła, klasztoru i parafii wielki wyróżnienie i zaszczyt. Dajmy świadectwo naszej wiary.
  10. W środę 21.II przypada IX rocznica śmierci ks. Artura Śliwowskiego. Pamiętajmy o zmarłym Kapłanie w modlitwie.
  11. Sprzątanie kościoła 1.III – prosimy mieszkańców Czerwonego Folwarku i Burdeniszek.
  12. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 30.06-1.07 br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  13. Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Suwałkach organizuje: a) Pielgrzymkę do Ziemi Świętej: Jordania – Izrael 10-18.04. br. oraz b) Pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwackich, Medjugorie, Dubrownik, Budapeszt 9-18.07. br. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafialnej.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA , TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  15. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  16. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.