2015.04.05 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
  2. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:00 i 11:30. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Maćkowej Rudzie.
  3. W II Dzień Świąt Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 9:00, 11:30 i 13:30 w Maćkowej Rudzie. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
  5. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która zakończy Oktawę Świąt Wielkanocnych. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na Caritas Diecezji Ełckiej.
  6. Zapraszamy osoby zainteresowane Akcją Katolicką na spotkanie założycielskie, które będzie miało miejsce w dniu 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 9:00. w Dużej Galerii.
  7. Składam serdeczne podziękowanie osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji ciemnicy i grobu, szczególnie również dziękuję za przystrojenie ołtarzy kwiatami.
  8. Ks. Łukaszowi, liturgicznej służbie ołtarza, młodzieży i osobom zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Również szczególnie dziękujemy Pani Ani Dadurze, która ubogaca naszą liturgię swoim śpiewem.